1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ölüm kavşağı oldu!
Ölüm kavşağı oldu!

Ölüm kavşağı oldu!

Diyarbakır-Elazığ yolu üzerinde bulunan ve Eğitim Araştırma Hastanesi'ne giden yoldaki kavşakta kazasız gün neredeyse yok.

A+A-

Kavşağın ana yol yapımların arasında kalması ve kavşakta trafik ışıkları ve uyarı levhalarının bulunmaması kazalara adeta davetiye çıkarıyor.

Dün meydana gelen kazada 3 kişi ölümden dönerken, sürücülerin ve yayaların kabusu olan bu alana bir an önce çözüm bulunması isteniyor.

Diyarbakır'da plansız bir şekilde yapılan ve daha sonra ortaya çıkan eksikleri de defalarca dile getirilmesine rağmen çözümsüz bırakılan kavşaklar vatandaşın kabusu haline gelmiş durumda. Şehir merkezi ve şehrin girişlerindeki ana yollarda bu şekilde olan çok sayıda kavşak bulunurken,hemen her gün meydana gelen ölümlü ve maddi hasarlı kazalardan da ders çıkarılmıyor.


DEHŞET VERİCİ KAZAYI KAYDETTİK

Daha önce gündeme getirilmesine rağmen eksikleri giderilmeyen bu kavşakta her gün kazalara sebep veriyor. Bugün meydana gelen dehşet verici kaza görenleri korku içinde bıraktı. İki aracın çarpışması sonucu objektiflere ürkütücü kareler yansırken,şans eseri ölen olmadı.Başka bir habere giderken bu kazaya şahit olan muhabirimiz Ayhan Yaşar, yaşanan korkunç kazayı görüntülerken, ortaya ürkütücü görüntüler çıktı. Hafif şekilde yaralananların ilk tedavileri olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından yapılırken,kazanın oluş nedeni kavşakta trafik ışıkları ile geçişler için şart olan trafik düzenlemesi ve uyarı levhalarının olmaması olarak belirtildi.

'ÖNLEM ALMAK İÇİN NE BEKLİYORSUNUZ?'

Hemen her gün böyle kazalar meydana geldiğini, çevrede bulunan insanların karşıdan karşıya geçişlerde büyük sorunlar yaşadığını belirten vatandaşlar yetkililere tepkili. 'Önlem alınması için daha ne kadar insanın ölmesini ve yaralanmasını bekliyorsunuz?' diye tepki gösteren vatandaşlar eğitim araştırma hastanesi kavşağı araçlar için kavşak noktası olan bu alanın nizami hale getirilmesini istiyor. Her gün 3ve 4 kazanın meydana geldiği bu kaşağın sorunlarını ,defalarca dile getirmelerine rağmen önlem alınmadığını kaydettiler.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT