1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Ölen terörist için ağlamayız biz'
'Ölen terörist için ağlamayız biz'

'Ölen terörist için ağlamayız biz'

Başbakan Erdoğan AK Parti grup toplantısında "Ölen teröriste ağlamıyorsanız insan değilsiniz" diyen Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'e tepki gösterdi.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz' açıklamasını yapan Diyarbakır Emniyet Müdürü'ne grup toplantısında cevap verdi. Erdoğan, 'Ölen terörist için ağlamayız biz. Herkes kendi görevini yapsın' dedi. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"ÖLEN TERÖRİST İÇİN AĞLAMAYIZ BİZ"

PKK son aylarda gerçekleştirdiği alçakça saldırılardan sonuç alamadığını ve alamayacağını gördü. Ülkemizin terör belasından bir an önce kurtulması hedefinden zerre kadar sapmadık. Elinde silah olan, kan döken, tehdidi yöntem olarak benimsemiş hiç kimseye en küçük müsamahamız yoktur.

Eline silah alan çocukları iyi çocuklardı diyerek mazur gösteren anlayışa prim vermedik, onları da savunamayız. Biz evlatlarımızı katleden ve bu mücadeleler esnasında ölen terörist için de ağlamayız. Bunu böyle bilmeye de mecburuz. Kalkıp da birilerini memnun etmek için böyle ifadeler kullanamayız. Bırakın siyaseti siyasetçi yapsın. Herkes kendi görevini yapsın.