1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ölen kişilerin kimlikleri belli oldu
Ölen kişilerin kimlikleri belli oldu

Ölen kişilerin kimlikleri belli oldu

Diyarbakır'ın Hazro İlçesi'nde 'Uğurlayan' ile 'Tekin' aileleri arasında çıkan çatışmada ölen 7 kişiden biri dışında kimlikleri belli oldu.

A+A-

YARALI GETİREN MİNİBÜS KAZA YAPTI

Diyarbakır'ın Hazro İlçesi'ne bağlı Çiftlibahçe Köyü'nde oturan 'Uğurlayan' ile 'Tekin' aileleri arasında çıkan çatışmada ölen 7 kişiden biri dışında kimlikleri belli oldu. Ölenlerin Bedriye Uğurlayan, Aysel Uğurlayan, Mehmet Tekin, Şadiye Tekin, Sevim Tekin ve Abdullah Tekin olduğu belirtildi.

Olayda yaralanan 5 kişi Diyarbakır'a kaldırılırken, yaralılardan bir bölümünü Diyarbakır'a getiren sürücü ve plakası belirlenemeyen minübüsün aşırı hız nedeniyle kaza yaptı. Bu kazada da 4 kişi yaralandı. öylece toplam 9 yaralı Dicle Üniversitesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Silahlı çatışma ile ilgili Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise, Hazro İlçesi Çiftlibahçe Köyü'nde çatışmanın saat 07.30 sıralarında çıktığı, 7 kişinin ateşli silahla vurularak öldürüldüğü, 5 kişinin ise yaralandığı belirtildi. Açıklamada, Jandarma tarafından olayın haber alınması ile birlikte Hazro İlçe Jandarma Komutanı'nın sevk ve idaresinde, jandarma komando ve zırhlı araç takviyeli yeteri kadar kuvvetle süratle olaya müdahale edildiği, olay yeri ve Çiftlibahçe Köyü'nün emniyeti alınarak, olayın devamını engelleyici önlemler uygulandığı belirtilerek, şöyle denildi:

"Diyarbakır'da bulunan çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan yaralılarla ilgili olarak, Diyarbakır merkezinde meydana gelmesi muhtemel müessif olayların önlenmesi maksadıyla, Valilik makamının talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yaralıların tedavi görmekte olduğu hastaneler ve civarında gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır. Olayla ilgili çok yönlü inceleme ve araştırma-soruşturma devam etmekte olup, yeni bir olayın cereyan etmemesi için gereken tedbirler alınmıştır. Olayın aydınlatılması ve faillerin tespit edilerek yakalanması ile ilgili olarak tüm güvenlik birimleri teyakkuza geçirilmiştir."

HABERE YORUM KAT