1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öldürülen Gaffar Okkan unutulmadı
Öldürülen Gaffar Okkan unutulmadı

Öldürülen Gaffar Okkan unutulmadı

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın başlattığı açılım hamlesi Türk sinemasına hayat verdi.

A+A-

Bir çok ünlü sinema ve tiyatro sanatçısının rol aldığı “Sevgi Taş” isimli sinema filminde ünlü sanatçı Ekin Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okan'ı oynadı. Diyarbakır' da izdihama neden olan yakışıklı türkücü duygusal anlar yaşadı. Filmin konusunda bir Kürt kızı ve bir Türk erkeğinin aşları sonucu yaşanan talihsiz olaylara el atan ve iki çiftin evlenmesine vesile olan Şehit Emniyet müdürümüz Gaffar Okan'n halka olan bütünleşmesi ve Diyarbakır'ın kültürel ve turizm bölgelerinin tanıtımı yapılıyor.

Konuyla ilgili duygusal bir konuşma yapan Ekin , “Burası memleketim müthiş bir şehir. Herkes çok misafirperver. Ve Diyarbakır haber bültenlerinde anlatıldığı gibi değil. Çok güzel ve çok modern bir kent. Çekim yaptığımız hastane olan Universal Hastanesi'ni çok beğendim.

Oldukça hijyenik ve ferah bir hastane. Tabi ki Diyarbakır'ın otantik ve kültürel yapısına bayıldım. Burası gerçekten harika bir şehir. Başka projelerde yine bura da çalışmayı isterim. Sevgi Taşı filminin Diyarbakır'a ve halkına faydalı olmasını temenni ediyorum. Ayrıca Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okan'ı oynamak beni çok duygulandırdı.

Sayın başbakanımız bize açtığı sevgi yolundan geçiyor. Acılım meselesi sadece doğu ve güneydoğunun meselesi değil. Bakın bir anda ülkemizde bahar yelleri esiyor ve herkes bir birini kucaklıyor.

Aslında bu açılım meselesi çok geç kalmış bir mesele idi. Şükürler olsun ki başladı ve sona yaklaşıldı. Şehit Emniyet Müdürümüz Gaffar Okan beye olan sevgi seli her geçen gün biraz daha büyüyor. Bugün onun hayatından bir kesiti oynadığım için Diyarbakır halkı adeta göz yaşlarına boğuldu. Bir halkı bir kültürü anlamak için önce o dili öğrenmek gerekiyor.

Gaffar Okan bey bizim şimdi öğrendiklerimizi yıllar önce öğrenip bu halk ile kardeş olmayı başarmış, kimine baba kiminie ana kimine devlet olarak dünyada bir ilke imza atarak aramızdan ayrıldı. Şimdi onu daha iyi anlıyorum. Allah mekanını cennet bahçesine çevirsin” dedi. Sevgi Taşı filmi için konusunda uzman bir teknik kadro çalışmakta. Dünyanın en iyi kameralarından biri olan Alexa ile çekimler yapılmakta ve güçlü kadrosu ile film çekimleri devam ediyor. Film Altın Portakal, Altın Koza ve benzeri birçok festivale hazırlanıyor.

HABERE YORUM KAT