1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Öldükten 2 saat sonra TRT'de partisine oy istedi
Öldükten 2 saat sonra TRT'de partisine oy istedi

Öldükten 2 saat sonra TRT'de partisine oy istedi

Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) Genel Başkanı 58 yaşındaki Fehmi Demir, trafik kazasın hayatını kaybetti.

A+A-

Demir'in ölümünden iki saat sonra propaganda konuşması TRT'de yayınlandı.

 

Demir için Hak-Par ve diğer partilerden siyasetçiler sağsağlığı mesajları yayınladı.


Mersin'de dün akşam saatlerinde geçirdiği kazada yaşamını yitiren Hak-Par Genel Başkanı Fehmi Demir'in partisi için yaptığı propaganda konuşması, TRT'de ölümünden iki saat sonra ekranlara geldi.


1 Kasım'daki seçimlere hazırlanan ve kazada yaşamını yitiren Hak- Par Genel Başkanı Fehmi Demir'in sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki son paylaşımında propaganda konuşmasının TRT ekranlarında yayınlanacağını duyurmak oldu. Demir, 24 Ekim 2015'deki son paylaşımında şunları kaydetti:


"Siyasi partilerin TRT1 ve TRT Haber'de yayınlanacak seçim konuşmaları yarın (25.10.2015) başlıyor. Partimiz Hak ve Özgürlükler Partisi adına ilk konuşmayı ben yapıyorum. Konuşma saati 20.15'dir. Avrupa saati 19.15”
 
Kıran ve Bozyel: Çok değerli, mücadeleci emektar bir arkadaşımızı kaybettik


Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkan Yardımcısı Menaf Kıran, partisinin Genel Başkanı Fehmi Demir'in trafik kazasında hayatını kaybetmesiyle ilgili, "Onu kaybettiğimize kahroluyoruz, gençliğine, dürüstlüğüne, iyiliğine yanıyoruz" dedi.


Kıran, yaptığı açıklamada, Demir'in kullandığı aracıyla seçim çalışması kapsamında partililerle Mersin'de yapacağı toplantıya gitmeye çalıştığını söyledi.

 

Kazada hayatını kaybeden Demir'in nerede defnedileceği konusunda henüz aldıkları bir kararın bulunmadığını belirten Kıran, "Bildiğim kadarıyla Konya Cihanbeyli'de bulunan aile mezarlığında defnedilecek. Bu, olağanüstü bir durum. Bunun için başkanlık kurulumuz toplanıp buna karar verecek. Sonuçta genel başkanımızdır, ailesinden çok bizim partimizin aile reisiydi" diye konuştu.


Demir'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Kıran, "Onu kaybettiğimize kahroluyoruz, gençliğine, dürüstlüğüne, iyiliğine yanıyoruz. Onun kadar dürüst bir insan görmedim. Fehmi belki çok flaş bir isim değildi ama çok namuslu bir insandı. Kürt halkının mücadelesine katkı sunmak için bütün varını yoğunu yok etti. Fabrika sahibiydi fakat bütün işini bırakıp bu mücadeleye verdi. Emekli maaşıyla geçiniyordu. Tüm Türkiye'nin, Kürtlerin ve hepimizin başı sağ olsun."
 
“Emektar bir arkadaşımızı kaybettik”


Partinin eski genel başkanı Bayram Bozyel de Demir'i kaybetmenin acısını yaşadıklarını belirterek, "Çok değerli, mücadeleci emektar bir arkadaşımızı kaybettik. Yaşamı Kürt halkının özgürlük mücadelesini vermekle geçti. Bunun için çok cefa çekti. Bu amaçla yaptığı seyehat sırasında da hayatını kaybetti" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler