1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Olaylı Kobane yürüyüşü
Olaylı Kobane yürüyüşü

Olaylı Kobane yürüyüşü

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, IŞID'ın Kobane'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla bir araya gelen kalabalık yürüyüş düzenledi.

A+A-
Silvan İlçesinde yapılan yürüyüş sırasında gerginlikler yaşandı.Diyarbakır Caddesi belediye binası önünde bir araya gelen yaklaşık 5 bin kişi, IŞİD'in Kobane'ye saldırmasını yürüyüşle protesto etti.
 
Silvan Belediye Başkanı Yüksel Bodakçı'nın da yer aldığı yürüyüş, Karabehlülbey Caddesi üzerinde havai fişeklerle başlayıp, Gazi caddesi üzerinde Diyarbakır Caddesi'ne kadar devam etti.
 
Yürüyüş sırasında Gazi Caddesi PTT kavşağına barikat kuran güvenlik güçleri uyarı anonsu yaptı. Uyarı üzerine sloganlar atan kalabalığı Belediye Eş Başkanı Yüksek Bodakçı sakinleştirdi. Yüksek Bodakçı ile emniyet yetkilileri arasında yaşanan diyalog sonrası yürüyüşe izin verildi. IŞİD'i protesto etmek amacıyla yürüyüş yapan gruba bazı vatandaşlar da balkonlardan destek verdi.
 
Atatürk Caddesinden Tekel Mahallesine geçmek isteyen kalabalık çevik kuvvet ait yarım otobüs aracıyla karşılaşınca gruptan taş atıldı. Bunun üzerine yürüyüşe devam eden kalabalık ile Asayiş büro amirliği önünde bekleyen güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı. Polis, gruba tazyikli su, biber gazı ile müdahale etti. Grup daha sonra ara sokaklara girerek dağıldı.
 
(İHY-YHY-Y)
 

HABERE YORUM KAT