1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Olaylar yüzünden Dicle 3 gün kapatıldı
Olaylar yüzünden Dicle 3 gün kapatıldı

Olaylar yüzünden Dicle 3 gün kapatıldı

Diyarbakır Dicle Ünivertesi'nde 2 gündür devan eden olayların ardından Ünversite yönetimi eğitime 3 gün ara verdiğini duyurdu.

A+A-

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada:

"Bugüne kadar ülkemizin en huzurlu ve en güvenli üniversitelerinden biri olan ve kamuoyunda yaptığı sayısız bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerle takdir gören üniversitemizde, son iki-üç gün içerisinde ülkemizin içinde bulunduğu çözüm sürecini akamete uğratmak isteyen kesimlerce sıkıntı ve gerginliklere yol açacak eylemler düzenlenmektedir.

Yönetimimiz bu konuda son derece duyarlı olup öğrencilerimizin zarar görmemesi için gerekli hassasiyeti göstermektedir. Olayların seyri tüm yönetim kadromuz tarafından yakından takip edilmekte olup, gerekli önlemler alınmaktadır.  Bu çerçevede; öncelikle öğrencilerimizin sağduyulu davranıp, tahriklere kapılmaması, eğitim ve öğretimin huzurlu bir şekilde devam etmesini engelleyenlere fırsat vermemeleri son derece önem arz etmektedir.

Bu amaçla; Dekanlarımız ve Okul Müdürlerimizle yapılan Senato toplantısında,  10-13 Nisan 2013 tarihleri arasında üniversitemizde eğitim-öğretime ara verilmesi kararı alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur".

HABERE YORUM KAT

1 Yorum