1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Okuyan-us kitap şenliği
Okuyan-us kitap şenliği

Okuyan-us kitap şenliği

Diyarbakır’da hizmet veren Özel Yeni Ortadoğu Koleji çocukların daha iyi bir eğitim alabilmeleri adına düzenledikleri etkinliklerine her gün bir yenisini daha ekliyor.

A+A-

Diyarbakır’da verdiği eğitim kalitesi ile adından sıkça söz ettiren ve yaptığı etkinliklerle öğrencilere keyifli bir eğitim veren Özel Yeni Ortadoğu Koleji son olarak düzenlediği ‘’OKUYAN-US KİTAP ŞENLİĞİ’’ ile öğrencilere kitap okumayı sevdiriyor.  

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Özel Yeni Ortadoğu Koleji Müdür Yardımcısı Sinem Börtüçene, “Özel Yeni Ortadoğu Koleji olarak , Okyanus yürekli çocuklarımızla ‘’OKUYAN-US KİTAP ŞENLİĞİ’’ düzenledik.

Etkinliğimiz ‘HAYDİ!!! KİTABINI AL GEL, GÖĞE BAKALIM’ sloganıyla bir hafta boyunca devam edecektir. Bu etkinlikle kitap okumak için, ekstra zamana ve kısıtlı mekana ihtiyaç olmadığını göstermeyi hedefledik. Okulumuzun yemyeşil bahçesinde , doğayla iç içe bir atmosferde gerçekleştirilen şenliğimiz öğrenciler tarafından büyük ilgi ve heyecanla karşılandı. Ortadoğu Koleji ailesi olarak öğrencilerimizi her yönden hayata hazırlamayı hedeflemekteyiz.

Bu amaçla çocuklarımızın farkındalık düzeyini yükseltmek için bu tarz etkinliklere önümüzdeki aylarda da devam etmeyi planlamaktayız. Kurum olarak okulun sadece eğitim- öğretimi uygulamakla yükümlü olmayıp , aynı zamanda; okuyan, yeniliğe ayak uydurabilen, özgür beyinler ve yaratıcı bireyler yetiştirmesi gerekliliğine inanmaktayız. Öğrenciler hayli memnun kaldı sosyal aktivitelere devam edeceğiz” diye konuştu. 
 

HABERE YORUM KAT