1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Okullarımıza yapılan sadırıyı kınadı
Okullarımıza yapılan sadırıyı kınadı

Okullarımıza yapılan sadırıyı kınadı

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Altaç, son günlerde okullara yapılan saldırıları kınadı.

A+A-

Altaç, yaptığı açıklamada, okullara yapılan saldırıların zararını yine bölge halkının çektiğini belirterek, okulların yakılması, şantiyelerin basılması, adam kaçırmalar, yol kesmeler gibi eylemlerin çözüm sürecine zarar verdiğini bildirdi.

Hükumetin büyük riskler alarak çözüm sürecini devam ettirmesine karşılık bu tür tahrikçi eylemlerden vazgeçilmesi gerektiğini kaydeden Altaç, şöyle devam etti:

"Samimiyetsizce yapılan bu hareketin zararlarını bölge olarak bizler çekmekteyiz. Okulların yakılması, şantiye basmalar, adam kaçırmalar, yol kesmeler bu tür eylemlerle mevcut anayasal otoriteyi tanımayarak, kendi otoritelerin geçerli olduğunu gösteremeye çalışmak çözüm sürecine zarar vermekten başka hiç bir faydası olmadığı görmekteyiz."

Kürtçe eğitim ve öğretim yapacağı söylenen okullar ile ilgili olarak hiçbir resmi müracaat olmadan ani bir kararla okulların açıldığını aktaran Altaç, "Bu okullarda ders verecek öğretmenler olmadan, kayıt olacak öğrencilerin geleceği düşünülmeden, hangi ortamda nasıl bir eğitim verileceği belirlemeden tamamıyla bu çocukları istismar edip provokatif eylemlerine alet edilmek istenildiği görülmektedir" dedi. - Diyarbakır

HABERE YORUM KAT