1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Okullararası karete müsabakaları başladı
Okullararası karete müsabakaları başladı

Okullararası karete müsabakaları başladı

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri ortaokullar arası karate turnuvası, Seyrantepe Spor Kompleksi içerisinde bulunan spor salonunda bugün başlıyor.

A+A-

Saat 12.00’de başlayacak turnuvaya sporseverlerin ilgi göstermeleri bekleniyor.


Çifte kulvarda dövüşecekler


Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Akın Erim, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, söz konusu yarışmaların aynı zamanda Anadolu Yıldırlar Ligi için bir seçme niteliği taşıdığını söyledi. Erim, “Turnuvaya katılacak olan gençler hem okullarını hem de kulüplerini temsil edecek” dedi.


Yazar’dan başarı dileği


Karate Milli Takım Antrenörü Mehmet Yazar, “İl bazında bu tür turnuvaların yapılması gerekiyor. Bu tür turnuvalar gençlerimize müsabaka tecrübesi kazandırıyor. Bu nedenle destekliyorum. Katılımcı sporculara şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.


Turnuvaya, Diyarbakır’daki ortaokullarının yanı sıra Diyarbekirspor, Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü, Kayaspor ve Yusuf Batın Gençlik Spor Kulüpleri katılacak. Turnuvaya 100 dolayında sporcunun katılması bekleniyor.

 

HABERE YORUM KAT