1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Okullararası Halk Oyunları müsabakaları başladı
Okullararası Halk Oyunları müsabakaları başladı

Okullararası Halk Oyunları müsabakaları başladı

DİYARBAKIR-Diyarbakır’da Okullararası Halk Oyunları müsabakaları Seyrantepe Spor Salonu’nda başladı. Küçüklerde yıldızlarda ve gençler kategorilerine göre yapılan müsabakalara ilgi büyük oldu.

A+A-

İlk gün müsabakalarında yıldızlar kategorisinde yer alan okullar yarıştı.

 

Bağlar Halk Eğitim Merkezi’nin yıldızlar kategorisinde birinci olduğu müsabakalarda İnönü Orta Okulu ikinci ve Gazi Orta Okulu ise üçüncü oldu. Dereceye giren takımlar için ödül töreni düzenlendi.

 

Törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, “Diyarbakır folkloru her zaman önemli ve tarihi bir öneme sahip olmuştur. Zaten folklorcularımız da katıldıkları her müsabakada önemli başarılara imza atıp, Diyarbakır’ı en iyi şekilde temsil etmişlerdir.

 

Bugün başlayan ve yarın sona erecek olan Okullararası Halk Oyunları müsabakalarında başarılı olacak ekiplerimiz de Diyarbakır’ı bölge müsabakalarında temsil edecekler. Bu nedenle Diyarbakır’daki il birinciliği müsabakaları oldukça önemlidir. Yıldızlar kategorisinde başarılı olan ekipleri de kutluyorum. Onlara bölge müsabakalarında başarılar diliyorum” dedi.


Konuşmaların ardından Okullararası Halk Oyunları Yıldızlar kategorisinde başarılı olan ekiplere, kupaları verildi.


(İHA-MP-Y)

HABERE YORUM KAT