1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Okullara 517 hizmetli alınacak
Okullara 517 hizmetli alınacak

Okullara 517 hizmetli alınacak

TYP kapsamında merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 517 işçi alımı gerçekleştirecek. Program Sorumlusu Aziz Özer, okur-yazar olanlardan, üniversite mezunlarına kadar herkesin başvuruda bulunabileceğini belirterek, 1 Kasım'da başlay

A+A-

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 517 işçi alımı gerçekleştirecek. 9 ay süre ile okullarda temizlik, bakım ve onarım işlerini yapacak olan 517 kişilik iş başvuruları 1 Kasım'da başladı.

Dün mesai bitimine kadar 2 bin 400 kişinin iş başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Başvuranlardan sadece okur-yazar olma şartı aranırken, yaş sınırının da 19-55 yaş aralığı olarak belirlendiği açıklandı.

Konu hakkında bilgi veren Program Sorumlusu Aziz Özer, okur-yazar olanlardan üniversite mezunlarına kadar herhangi bir geliri olmayan herkesin müracaatlarının kabul edildiğini belirterek, başvuruların 10 Ekim Perşembe günü sona ereceğini belirtti.

Başvuru sayısının 5 bin civarında olacağını beklediklerini belirten Özer, işe alınacak kişilerin 11 Ekim Cuma günü noter huzurunda yapılacak çekiliş ile belirleneceğini söyledi.

İşçi alımları konusunda yönetmelikte mülakat, listeleme ve noter huzurunda çekiliş olmak üzere üç yöntemin olduğunu ve noter huzurunda çekiliş ile personel alımına karar verildiğini sözlerine ekledi.

Program kapsamında Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 104, Bağlar ilçesine 155, Sur ilçesine 129 ve Yenişehir ilçesine de 129 personel alınacak. Kura çekimlerinde yığılma ve herhangi bir sorun yaşanmaması için dört ayrı ilçede belirlenen noktalarda kura çekimi yapılacak.

Kura çekimi Kayapınar'da Ş. Sabri Kün İlköğretim Okulu Toplantı Salonu, Bağlar'da Burhanettin Yıldız Endüstri Meslek Lisesi, Sur'da Ziya Gökalp Kapalı Spor Salonu, Yenişehir'de ise Diyarbakır Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda yapılacak.

 

 

HABERE YORUM KAT