1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okullar ne zaman açılacak? Başbakan Yıldırım açıkladı
Okullar ne zaman açılacak? Başbakan Yıldırım açıkladı

Okullar ne zaman açılacak? Başbakan Yıldırım açıkladı

Öğrenci ve velilerin en fazla merak ettiği sorular arasında yer alan okullar ne zaman açılacak konusu yanıtını buldu. Başbakan Binali Yıldırım okulların ne zaman açılacağı konusunu yanıtladı. İşte Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklaması ve okulların açılac

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım okulların ne zaman açılacağı konusuna açıklık getirdi. Okulların ne zaman açılacağı sorusunu merak eden öğrenciler Başbakan Yıldırım'ın açıklamasının ardından rahat bir nefes aldı. İşte okulların ne zaman açılacağı sorusunun yanıtı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklaması...

Binali Yıldırım, CNN Türk'teki Gündem Özel programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım okulların açılma tarihi ile ilgili olarak  "Okul açılma tarihinde ise erteleme ihtimali söz konusu değil, okullar zamanında açılacak." dedi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ!

MEB de yaptığı açıklamada, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını eğitim öğretim yılının 19.09.2016 tarihinde başlayacağı bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı yazılı açıklamada, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin spekülatif haberler olduğunu belirterek, "Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz" ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT