1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okullar ne zaman açılacak?
Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacağı kesin olarak netleşti. Milyonlarca Öğrencinin merakla cevabını beklediği soruya MEB kesin olarak noktayı koydu. Peki okullar ne zaman açılacak? İşte o sorunun cevabı...

A+A-

Okullar ne zaman açılacağı konusunda netlik kazandı. MEB yaptığı açıklamada okulların açılacağı tatili kesin olarak belirtti. Öğrenicilerin gözü kulağı MEB'ten yapılacak açıklamalarda. Peki okullar ne zaman açılacak?

Okulların açılmasına bir aydan az bir süre kala,başta öğrenciler olmak üzere milyonlarca öğrencinin merak ettiği okulların ne zaman açılacağı sorusuna MEB'den ne cevap geldi? Temmuz ayında yaşanan talihsiz olay sonrası sosyal medyada okulların 1 Ekim'de açılacağına dair söylentilere Başbakan Binali Yıldırım ne cevap verdi? İşte okulların ne zaman açılacağı sorusunun cevabı ve fazlası...

Okullar ne zaman açılacak? Milyonlarca öğrenci okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Milli eğitim Bakanlığı okulların açılacağı tarih ile ilgili yazılı açıklama yayınladı. 2016-2017 eğitim öğretim yılı daha önceden belirlendiği gibi 19 Eylül'de açılacak.

Binali Yıldırım, CNN Türk'teki Gündem Özel programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım okulların açılma tarihi ile ilgili olarak "Okul açılma tarihinde ise erteleme ihtimali söz konusu değil, okullar zamanında açılacak." dedi.

MEB'DEN AÇIKLAMA!

MEB de yaptığı açıklamada, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını eğitim öğretim yılının 19.09.2016 tarihinde başlayacağı bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı yazılı açıklamada, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin spekülatif haberler olduğunu belirterek, "Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz" ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT