1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Okul yolu asfaltlandı
Okul yolu asfaltlandı

Okul yolu asfaltlandı

Her alanda olduğu gibi eğitime destek alanında da çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, okulların tatil olmasıyla birlikte ihtiyaç duyulan okul yollarında dolgu, tesviye ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır Ticaret Meslek ve Anadolu Lisesi okul yolunun dolgu ve tesviye çalışmasının ardından asfaltlamasını yaptı. Okul Müdürü Burhaneddin Adsız'ın girişimleri sonucu kışın çamurdan yazın ise toz dumandan geçilmeyen Ticaret meslek ve Anadolu Lisesi asfalt yola kavuştu.

'Eğitimin destekçisi olacağız'

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkan vekili Hafize İpek, “Yerel yönetimlerin en önemli görevlerinden biriside eğitime olan destekleridir. Bizler eğitim yuvası olan okullarımızı önemsiyoruz. Belediye olarak imkanlarımız çerçevesinde elimizden gelen desteği sürdürüyoruz. Okulların tatil olmasıyla birlikte birçok okulumuzun önceden belirlenmiş ihtiyaç ve eksikliklerini karşılamak için ekiplerimiz seferber oldu. Belediye ekiplerimiz Okul Müdürü Burhaneddin Adsız'ın talebi doğrultusunda Ticaret Meslek ve Anadolu Lisesi okul yolunun dolgu ve tesviye çalışmasını daha önceden tamamlamış ve hafta sonu da çalışarak yolların asfaltlama çalışmasını yapmıştır. Bizler her zaman eğitimin destekçisi olacağız” dedi.

'Oldukça zorlanıyorduk'

Kışın çamurlu okul yolundan dolayı öğrencilerin sıkıntılar yaşadığını dile getiren Okul Müdürü Burhaneddin Adsız ise, asfaltlamadan dolayı belediye ekiplerine teşekkür ettiklerini belirterek, “Gerek kışın gerek yazın öğrencilerimiz öğretmenlerimiz çok zor şartlarda gelip gidiyorlardı. Oldukça zorlanıyorduk. Aynı zamanda meslektaşım öğretmen olan sayın Hafize İpek'i makamında ziyaret ederek konuyla ilgili talebimizi ilettik. Sağ olsun aynı gün okula ekip göndererek asfalt yapmaya başladılar. Bizleri kırmadığı için kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT