1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Okul yapımına 23 milyon liralık ödenek
Okul yapımına 23 milyon liralık ödenek

Okul yapımına 23 milyon liralık ödenek

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, yeni okul yapımları için 23 milyon liralık ödenek ayrıldı.

A+A-

Hani'de eğitim kurumlarının yapım ve inşaat çalışmaları tamamlanıyor. 2013 yılında ilçede okul yapımı için 23 milyon lira kaynak aktarıldı. Bu çerçevede ilçede İmam Hatip Lisesi'nin temeli atıldı.

İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, ilçeye eğitim açısından eğitim yatırımları adı altında gönderilen ödeneğin okulların yapılması için çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, "İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü İnşaat Emlak biriminde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlçenin 2014 -2015 eğitim öğretim yılında tamamlanması planlanıyor" dedi.

Hani İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahsum Burucu ise, ilçede eğitim ve öğretim kurumlarında yapımı devam eden projeler ile projelendirilen ve yapılacak olan yeni okulların yatırımları tamamlanma aşamasına gelindiğini ifade ederek, 2013 yılında eğitim adı altında ilçeye 23 milyon TL ödenek ayrıldığını söyledi. İlçe merkezinde 3, köylerde ise 5 toplam olarak 8 okulun yapılacağını ifade eden Burucu, "İlçede yapılması planlanan okullarla ilgili 2013 yılı içerisinde ildeki eğitim ve öğretim kurumlarında devam eden projelerin tamamlanıp okul yapımı ile ilgili yatırım çalışmaları tamamlanma aşamasına gelmiştir.

Hani ilçe kaymakamlığı resmi web sitesinde yayınlanan bilgi de ilçede yapılması planlanan okullar ve hazırlık aşamasında olan okular ilçe merkezinde 24 derslikli İmam Hatip Lisesi, Zirve Mahallesi'nde 12 derslikli İmam Hatip Ortaokulu, Merkez Mahallesi'nde 8 derslikli ilkokul, Çardaklı köyünde 8 derslikli ilköğretim okulu binası, Kuyular Mahallesi'nde 5 derslikli anaokulu binası, Gürbüz Mahallesi'nde 24 derslikli ortaokul binası, Topçular ve Damlatepe'de 8 derslikli okullarının yapılacağı yapılan bu okulların ise toplamda 23 milyon lirayı bulacak.

Yapılması planlanan okullardan 5'nin ihaleye hazırlık aşamasında ve önümüzdeki aylarda ihale edilerek okulların yapımına başlanacak" diye konuştu.

(İÜ-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT