1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Okul sporları törenle açıldı
Okul sporları törenle açıldı

Okul sporları törenle açıldı

Milli eğitim bakanlığı ile spor genel müdürlüğü arasında imzalanan protokol esas alınarak yapılacak olan 2012-2013 okul sporları açılış töreni yapıldı.

A+A-

OKUL SPORLARI TÖRENLE AÇILDI

Okul sporları açılış törenine  vali yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız ,Gençlik Hizmetleri Ve Spor il Müdürü Abdullatif UMUT,il Milli Eğitim Şube Müdürü Ferit FİDANCI , Milli Eğitim Yenişehir İlçe Müdürü Necat UĞUR,sporcular ,beden eğitimi öğretmenleri  ve sporseverler katıldı.

Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından   İl Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü KANSIZ,Gençlik Hizmetleri Ve Spor il Müdürü Abdullatif UMUT ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü birer konuşma yaptılar.

UMUT'OKUL SPORLARINDA HEDEFEMİZ 10 BİN LİSANSLI SPORCU

Açılış töreninde bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullatif UMUT, “2012-2013 eğitim ve öğretim yılında il merkezimiz ile ilçelerimizde oluşturulan grup merkezlerinde 18 branşta 169okulumuz toplam 8 bin 740  sporcu öğrenci ile Okullar arası spor müsabakalarına katılacaklardır. Hedefimiz okul sporlarında  lisanslı sporcu sayısını 10 bine  çıkarmaktır Yapılacak müsabakalar sonucunda branş ve kategorilerinde birinci olan okul takımları ve sporcu öğrenciler, ilimizi temsilen grup müsabakaları ve Türkiye şampiyonası müsabakalarına katılmaya hak kazanacaklardır. 2012-2013 sezonunda antrenörler, sporcular ve hakemlerimize başarılar dilerken centilmence bir sezonun tamamlanmasını diliyorum” dedi.