1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Okul harçlığı için pazarda arabacılık yapıyorlar
Okul harçlığı için pazarda arabacılık yapıyorlar

Okul harçlığı için pazarda arabacılık yapıyorlar

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da bir çok öğrenci semt pazarlarında, vatandaşlaran aldıkları ürünleri arabalarla evlerine kadar taşıyarak okul harçlığı çıkarıyor.

A+A-

Değişik semtlerde kurulan pazarlarda ellerindeki arabalarla dolaşan ve yaşları 12 ile 14 arasında değişen öğrenciler, kazandıkları paralarla okul harçlığı çıkardıklarını söyledi. Salih Biçen ile Vedat Gürbüz isimli çoçuklar, arabalarla vatandaşların aldıkları sebze ve meyveleri evlerine kadar taşıdıklarını söyledi.

Öğrenciler, okul dışındaki vakitlerini böyle değerlendirip para kazandıklarını belirterek, "Bizler ve arkadaşlarımız dar gelirli ailelerin çoçuklarıyız. Okula gidiyoruz. Pazarlarda özel müşterilerimiz var. Eşyalarını bizlere taşıtıyorlar. Bizler de aldığımız paralarla okul harçlıklarımızı çıkarıyoruz. Böylece ailelerimize yük olmuyoruz. Müşterilerimiz bizden memnun, bazı günler 15 lira bile kazandığımız oluyor. Herkesin evini tanıyoruz, aldıkları eşyaları bize veriyorlar, bizler de götürüp evlerine teslim ediyoruz" ifadelerini kullandı.