1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Okul Aile Birliği Başkanı Sabri Tekidi bilgi verdi
Okul Aile Birliği Başkanı Sabri Tekidi bilgi verdi

Okul Aile Birliği Başkanı Sabri Tekidi bilgi verdi

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde eğitim öğretim faaliyetlerini yürüten ve 3 yıl önce kurulan Diyarbakır Bilim Ve Sanat Merkezi (Bilsem) Okul Aile Birliği Başkanı Sabri Tekidi çalışmalar hakkında bilgi verdi.

A+A-

Üstün zekalı çocukların seçilerek alındığı okuldu çocukların daha başarılı birer birey haline getirilmesi için çalıştıklarını belirten Tekidi, “Herşey çocuklarımız için, çocuklarımızın topluma daha faydalı birer birey haline gelmesi için hep birlikte hareket etmemiz lazım” dedi.
 
Okulun 3 yıl gibi kısa bir süre içerisinde bir çok başarıya imza attığını ancak birkaç eksiklerinin olduğunu da dile getiren Tekidi, işadamları ve velilere seslendi. Hiç kimseden para talep etmediklerini ancak okulun en çok Fen Bilgisi ve Tabiat odasına ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Tekidi, “Bu konuda hem Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na kayyum olarak atanan değerli Belediye Başkanımız Cumali Atilla Bey ve değerli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’dan desteklerini esirgememesini  istiyoruz. Bu konuda velilerimizin de bizleri yalnız bırakmayacağını biliyoruz” diye konuştu.
 
Öğrencilerinin ileride Nobel ödüllerini toplayacak birer mucit olabileceğini de sözlerine ekleyen Tekidi, “Her şey çocuklarımız için.

Hani bazen tv lerde gazetelerde filan okulun öğrencisi yaptığı bir robot ik cihazın yada insanlık yararına bir şeyler başardığını görür veya okuruz değilmi? Peki bu çocuklardan biri neden Diyarbakır’dan olmasın? Diyarbakır’daki çocuklarında yarın bir şeyler icat edeceklerini hiç düşünmüyorsunuz değilmi?  Senin benim yada bu topraklarda yaşayan Güneydoğu’lu küçük bir çocuğun böyle bir şeyleri yapmasını yapabilmesini bir ana baba olarak istemiyormuyuz? Bu gibi üstün zekalı çocukların sadece her imkanı ayağına serilen zengin çocuklarına yada başka bir ırkın çocuklarına mi mahsus....

Daha geçen yılki Nobel ödülü profesör Mardinli bir ailenin çocuğu değilmiydi... Çocuklarınıza her şeyden önce sağlıklı eğitim imkanı verin ve öğrenme yapabilme becerisini serbest bırakın bakın o zaman gerçekten benim senin yada kapı komşumuzun çocuğu bir bilim adamı bir mucit olarak insanlık için mucizeler yaratan biri neden olmasın ki.... Bundan dolayı 3 yıl önce Diyarbakir da bir okulun 2-3 sınıfında açılan BİLİM SANAT MERKEZİ bu yıl Zümrütkent te yapılan yeni binasında çocuklarımızı yetiştirmeye başladı...

Hepinizce malum olduğu gibi böyle eğitim merkezleri daha önceleri özel okullarda olduğu için her insanın geliride öğrencisini özel okullara göndermediği için bu altin cevher i cocuklarimizdan bi haberdik.... Şimdi bu çocuklarımızi ücretsiz devletin himayesinde yetiştirmeye çalışacak olan bu merkez yeni öğrencilerini bekliyor.... Sayin veliler Her hangi bir sınav yada ücret ödemeden ustun zekalı çocuklarınızı burada okumasına yardımcı olun... Unutmayın her çocuk bir dahidir... Devlet katkıları ve Bağlar eski kaymakamlığının çabaları sonucu yeni binaya kavuştu... Yanlız kuru bina teslimatı yapıldığından dolayı bir çok araç gereç eksiklikler var... Bu konuda da Diyarbakir vali'liginin, Büyükşehir Belediyesi nin, sivil toplum kuruluşlarını sanayici ve iş adamlarımız dan duyarlılık bekliyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT