1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Öktüren ya tamam, ya devam diyecek
Öktüren ya tamam, ya devam diyecek

Öktüren ya tamam, ya devam diyecek

Diyarbakırspor son 3 haftada üst üste almış olduğu yenilgiler nedeniyle büyük bir şok yaşıyor. Diyarbakırspor'da bu gelişmeler yaşanırken, yönetim içinde de çatlak sesler çıkmaya başladığı bildirildi.

A+A-

Diyarbakırspor son 3 haftada üst üste almış olduğu yenilgiler nedeniyle büyük bir şok yaşıyor.  Diyarbakırspor'da bu gelişmeler yaşanırken, yönetim içinde de çatlak sesler çıkmaya başladığı bildirildi.

Daha önce defalarca ertelenen ve bir türlü yapılamayan olağanüstü kongrenin, bu hafta sonu yapılması planlanıyor. Mevcut yönetimin yükünün sadece 3-5  yönetici  tarafından yüklenilmesi kongreyi kaçınılmaz kılarken, bu kongrenin 5 aydan beri yapılamaması kafalarda bir çok sor işareti bırakıyor.

Geçtiğimiz hafta evinde oynadığı ve son 10 dakikada yemiş olduğu gollerle 2-1 yenildiği Çaykur Rize maçının ardından Başkan Adnan Öktüren'in basın önünde mevcut teknik heyeti ve futbolcuları hedef alan demeci ile Teknik Direktör Coşkun Demirbakan'la iplerin gerilmesine neden olmuştu. 

Yönetimin hafta sonu yapılacak olan kongreye odaklandığı, bu kongrede klübe  maddi destek amacıyla, yeni kişilerin mevcut yönetime katılması bekleniyor. Şu an 26 olan yönetici sayısının da 13'e indirileceği gelen bilgiler arasında.

Kayseri Erciyes maçının ardından, Teknik heyetle, yönetim arasında gerilen iplerin  kopma noktasına geldiği, Geçen hafta evindeki Çaykur Rize maçından sonra bir kaç teknik direktörle gizlice görüşüldüğü ve cumartesi yapılacak olan kongrenin sonucuna göre bu hocalardan birinin kesin olarak takımın başına getirileceği klüpten sızan bilgiler arasında.

Başkan Öktüren ve Yönetimin kongrede,  gerekli maddi desteği bulamaması halinde topluca görevi bıracakları, Ayrıca cumartesi günkü kongrede  büyük sürprizlerin yaşanabileceği, Öktüren yönetimin dışında da liste çalışmaları olduğu son gelen bilgiler arasında.