05 Aralık 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır10 °C
 • İstanbul10 °C
 • Ankara3 °C
 • Antalya18 °C
 • İzmir13 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  132,440
  %-0.31
 • Dolar
  3,5300
  %0.23
 • Euro
  3,7750
  %0.44

OKS'DE Diploma Notu- Ön Kayıtla Öğrenci Alınması ve 2.YERLEŞTİRME TABAN TAVAN PUANLAR

OKSDE Diploma Notu- Ön Kayıtla Öğrenci Alınması ve 2.YERLEŞTİRME TABAN TAVAN PUANLAR

15 Ağustos 2008 14:04

Tercihinde Yükselmeden Sonra Boş Kalan Kontenjanlara Ön Kayıt Yolu ile Öğrenci Alınması

MEB öĞrencilerin dört gözle beklediği 2 yerleştirme taban ve tavan puanlarını açıkladı.

OKS II. Yerleştirme Sonuçlarına Göre Okulların Tavan Taban Puan listeleri

 

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri Kontenjan Listesi (Tablo-1) (Pdf)Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Anadolu Liseleri Kontenjan Listesi (Tablo-2) (Pdf)Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-3) (Pdf)Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-4) (Pdf)Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-5) (Pdf)Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-6) (pdf)

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-7) (Pdf)Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Kontenjan Listesi (Tablo-8) (Pdf)

PDF Formatındaki Dökümanları Görüntüleyemiyorsanız Acrobat Reader Programını Yüklemek İçin Tıklayınız..

 

Tercihinde Yükselmeden Sonra Boş Kalan Kontenjanlara Ön Kayıt Yolu ile Öğrenci Alınması

 • Tercihinde yükselme sonucuna göre Anadolu meslekî ve teknik ortaöğretim kurumları, Anadolu Tarım Meslek Liseleri, Tarım Meslek Liseleri, Adalet Meslek Liseleri, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi ile Anadolu Meteoroloji Meslek Lisesine yerleşen adayların kesin kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra bu okullarda açık kontenjan kalması durumunda, Meslekî ve Teknik Eğitim Yönetmeliğinin 49. maddesine göre ilköğretim okulu diploma notu esas alınarak ön kayıt yoluyla öğrenci kabul edilebilecektir.

Meslekî ve Teknik Eğitim Yönetmeliğinin 49. maddesine göre İlköğretim Okulu Diploma notu esas alınarak ön kayıtla öğrenci alan meslek alanlarında, “Giriş Sınavı Başarı Puanı” ile ilgili hususlar dikkate alınmayacak, mülakat ve beden yeterliliği sınavı 80 puan üzerinden değerlendirilecektir.

Diploma notuna göre ön kayıt takviminde belirlenen kayıt tarihleri arasında yapılan kayıtlar sonunda açık kontenjan bulunması durumunda okulun öğretime açıldığı haftanın son günü çalışma saati bitimine kadar yedek listeden sırası gelenlerin kayıtları yapılacaktır.

 • Anadolu İmam Hatip Liselerinin tercihinde yükselmeden sonra boş kalan kontenjanlarına OKS-TM puan türünün herhangi birinden 160 ve üzeri puan alan öğrenciler arasından puan üstünlüğü esas alınarak ilgili okul müdürlüklerince ön kayıt yolu ile öğrenci alınacaktır.

 • Anadolu Sağlık ve Sağlık Meslek Liselerinin tercihinde yükselmeden sonra boş kalan kontenjanlarına,  2008 OKS e-başvuru kılavuzunun “Başvuru Şartları” bölümünde yer alan şartlara göre OKS- MF puan türünün herhangi birinden 160 ve üzeri puan alan öğrenciler arasından puan üstünlüğü esas alınarak ilgili okul müdürlüklerince ön kayıt yolu ile öğrenci alınacaktır.

 • Diğer okullara tercihinde yükselme işleminden sonra boş kalan kontenjanlara kesinlikle öğrenci alınmayacaktır

TÜM SORULARINIZ İÇİN MEB YARDIM HATTI

Çağrı Merkezi0(312) 444 83 83

Okunma Sayısı : 11397
DİĞER HABER BAŞLIKLARI

PUAN DURUMU

1.Medipol Başakşehir1394031
2.Beşiktaş1385029
Detaylı Puan Tablosu>>
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
<-- end Facebook video code--> <--end kaynak-->
Yukarı Çık