1. HABERLER

  2. OKS 2008 VE OKS 2007 Karşılaştırması Puanlar ve Boş Kontejanlar.
OKS  2008 VE OKS 2007 Karşılaştırması Puanlar ve Boş Kontejanlar.

OKS 2008 VE OKS 2007 Karşılaştırması Puanlar ve Boş Kontejanlar.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB,) OKS 1. yerleştirme sonuçlarına göre yapılan kesin kayıtların ardından okulların boş kontenjanlarını bugün internet sitesinden ilan etti.

A+A-

1. yerleştirme kayıtları sonucunda fen, anadolu ve sosyal bilimler liseleri, anadolu mesleki ve teknik liseler, anadolu imam hatip liseleri, anadolu öğretmen liseleri ve sağlık meslek liselerinde toplam 88 bin 273 boş kontenjan kaldığı öğrenildi.

 

OKS 2008 Yerleştime ve Tercih yükseltme işlemleri için bu numaralardan rehberlik alabilirsiniz.

SINAVLAR KONUSUNDA HER TÜRLÜ SORUNUZ İÇİN MEB YARDIM HATTI

(0312) 444 83 83

2008 OKS TERCİH KLAVUZU:

Eğer tercih klavuzunu PDF formatında indirmek istiyorsanız tıklayın.Eğer Word formatında indirmek istiyorsanız tıklayın.

Boş kontenjanlar için  10 Ağustosa kadar 2. yerleştirme başvurusu alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı 15 Ağustosta 2. yerleştirme sonuçlarını ilan edecek. 2. yerleştirme kayıtları 16-22 Ağustos arasında yapılacak ve 23 Ağustosta yeniden boş kalan kontenjanlar açıklanacak.Bu kontenjanlar için de 24-25 Ağustosta “tercihte yükselme” başvurusu alınacak ve 1 Eylülde sonuçlar duyurulacak. 2-4 Eylül arasında da tercihte yükselme sonucunda yerleşmeye hak kazanan adayların kayıtları yapılacak.

 

 

NOT: Okulların 2007 ve 2008 OKS Türkiye Başarı sıralamalarını kıyaslamanız için aşağıdaki 2007 OKS sınavında okulların ve öğrencilerin başarı sıralamalarını görebilirsiniz.

2008 OKS I. Yerleştirme Sonuçlarına Göre Okulların Tavan Taban Puan listeleri

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri Kontenjan Listesi (Tablo-1) (Pdf)Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Anadolu Liseleri Kontenjan Listesi (Tablo-2) (Pdf) Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-3) (Pdf)Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-4) (Pdf)Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-5) (Pdf) Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-6) (pdf)

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-7) (Pdf)Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Kontenjan Listesi (Tablo-8) (Pdf)

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-9) (Pdf)

PDF Formatındaki Dökümanları Görüntüleyemiyorsanız Acrobat Reader Programını Yüklemek İçin Tıklayınız..

2007 OKS (I. Yerleştirme) Okulların Taban ve Tavan Puanları

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri Kontenjan Listesi (Tablo-1) (Pdf)Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Anadolu Liseleri Kontenjan Listesi (Tablo-2) (Pdf) Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-3) (Pdf)Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-4) (Pdf)Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-5) (Pdf) Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-6) (pdf)Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-7) (Pdf)Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Kontenjan Listesi (Tablo-8) (Pdf)Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Kontenjan Listesi (Tablo-9)

 LÜTFEN ARTIK SORU SORMAYINIZ, KESİNLİKLE CEVAPLANMIYACAKTIR.. YORUMLARI OKUMANIZI ÖNERİRİZ.