1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğretmenine karşı can güvenliği istedi
Öğretmenine karşı can güvenliği istedi

Öğretmenine karşı can güvenliği istedi

Diyarbakır’da lise öğrencisi, okulda iki öğretmeninin saldırısına uğradığını ve kolunun kırıldığını belirtip savcılığa can güvenliği talepli suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Diyarbakır’da bulunan Namık Kemal Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Sadullah Ümütlü, okulda iki öğretmeninin saldırısına uğradığı ve kolunun kırıldığını iddia ederek savcılığa can güvenliği talepli suç duyurusunda bulundu. DHA’nın haberine göre, öğrencinin suç duyurusu üzerine okulun müdür yardımcısı V.A. da bıçaklandığını öne sürerek, savcılığa öğrencisi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Darp raporu var


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Bağlar İlçesi Namık Kemal Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Sadullah Ümütlü, Müdür Yardımcısı V.A. ile öğretmen Y.Ç.’den şiddet gördüğü iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Ümütlü dilekçesinde, şüphelilerin kendisini yumruk ve sopa ile dövdüğünü ve ölümle tehdit ettiğini iddia etti. Dilekçesinde okulda can güvenliğinin bulunmadığını belirten Ümütlü, gördüğü şiddet sonucu kolunun çatladığına ve gözünün morardığına dair hastaneden aldığı darp raporunu da ekledi.

Öğretmenler de şikayetçi oldu


Haklarındaki suç duyurusu üzerine savcılığa başvuran müdür yardımcısı V.A. ve öğretmen Y.Ç. de Sadullüh Ümütlü’den şikayetçi oldu. Müdür Yardımcısı V.A., olay günü Sadullah Ümütlü’nün kolunu pencere camına vurarak çatlattığını ileri sürerek, çıkan kargaşada öğrencilerin kendilerine saldırdığını ve kendisinin de bıçakla kolundan yaralandığını iddia etti. Savcılık, tarafların karşılıklı şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı ve okuldaki güvenlik kamerası görüntülerini istetti.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler