1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencilerin yıl sonu resim sergisi
Öğrencilerin yıl sonu resim sergisi

Öğrencilerin yıl sonu resim sergisi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Baloğlu köyü ilköğretim öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu resim sergisi yoğun ilgi gördü.

A+A-
Serginin açılışı Kulp İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Kaymakamlık Yazı işleri Müdürü Zekiye Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Yener, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Şemsettin Pehlivanoğulları, Ferzende Bozkut, Halk Eğitim Müdürü Hamdusena Tel daire amirleri, öğretmenler, Baloğlu Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Adıyaman ve öğrenciler katıldı. Hükümet konağı zemin katta sergilenen resim sergisi yoğun ilgi gördü.
 
Serginin açılışı Kulp İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Yener ve Okul Müdürü Mehmet Adıyaman tarafından yapıldı. Öğrencilerin kendi el emeği, içlerindeki duygu ve düşüncelerini açığa vurarak bilgi ve becerilerini yansıtarak yaptıkları resimler davetliler tarafından beğenildi. 
 
Baloğlu Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Adıyaman, eğitimciler olarak öğrencileri en iyi şekilde geleceğe hazırlamanın yanı sıra kültürel ve sanatsal faaliyetlere de büyük önem verdiklerini belirtti. Adıyaman, "Yıl sonu sergisinde öğrencilerimiz öğretim yılı boyunca hazırladıkları değişik türlerdeki resimler sergileniyor. Bu çalışmalar öğrencilerimizin sosyal açıdan daha başarılı olmaları açısından da büyük önem arz ediyor” dedi 
 
(MT-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT