1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencilerin gözüyle daha temiz bir Sur
Öğrencilerin gözüyle daha temiz bir Sur

Öğrencilerin gözüyle daha temiz bir Sur

DİYARBAKIR- Sur Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve ÇEVSAN'ın ortak çalışması ile “Daha Temiz Bir Sur” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler, eserleriyle büyük bir beğeni topladı.

A+A-
Sur Belediyesi’nin, temiz bir çevre bilinci oluşturmak amacıyla ilk ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlediği resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.
 
 
Emek Kültür ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Sur Belediyesi Eş Başkanı Fatma Şık Barut, Eş Başkan Yardımcıları, ÇEVSAN yöneticileri, dereceye giren öğrenciler, öğretmenleri ve aileleri katıldı. 
 
 
Törende konuşma yapan Sur Belediyesi Eş Başkanı Fatma Şık Barut, temiz bir çevre bilincini oluşturmak amacıyla ÇEVSAN’la ortaklaşarak bu yarışmayı düzenlediklerini söyledi. Çevreyi daha temiz tutmak için toplumsal algıların güçlendirilmesi gerektiğine değinen Şık Barut şöyle konuştu, “Ağaç yaşken eğilir mantığıyla çocuklarımızdan başlayarak toplumun bütün kesimlerine temiz bir çevre bilincini aşılamayı hedefliyoruz. Dereceye giren çocuklarımızı tebrik ediyoruz ve diyoruz ki ‘Diyarbakır’ı Seviyorum Kirletmiyorum’ “ dedi.
 
 
Sur Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve ÇEVSAN işbirliği ile düzenlenen “Daha Temiz Bir Sur” konulu yarışmaya toplam 20 okul katıldı. Programda dereceye giren öğrencilere laptop, tablet, bisiklet ve Kürtçe hikaye kitapları hediye edildi.
 
 
8Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT