1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencileri peynir zehirledi
Öğrencileri peynir zehirledi

Öğrencileri peynir zehirledi

Diyarbakır Dicle’de bir ilköğretim okulunda yaklaşık 50 öğrenci, okulda dağıtılan peynirden zehirlendi. Okula çağrılan ambulans ile Dicle Devlet Hastanesine kaldırılan öğrenciler tedavi altına alınırken, peynirler inceleme altına alındı.

A+A-

DİYARBAKIR’ın Dicle İlçesi’ne bağlı Üzümlü Köyü İlköğretim okulunda dağıtılan peynirlerden yiyen öğrenciler zehirlendi. Okula çağrılan ambulans ile Dicle Devlet Hastanesine kaldırılan öğrenciler tedavi altına alınırken, peynirler inceleme altına alındı.

Dicle Milli Eğitim Müdürü Abdulnasır Hova, zehirlenme vakası ile ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, konu ile ilgili açıklamanın Kaymakamlıktan alınmasını istedi. Edinilen bilgiye göre; Dicle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, Üzümlü Köyü İlköğretim okulunda öğrencilere paket peynirler dağıtıldı. Öğle yemeği için dağıtılan peynirlerden yiyen 50 öğrenci fenalaştı. Durumu fark eden okul idaresi, okula ambulans çağırdı. Okula gelen sağlık ekipleri, peynirden zehirlendiği iddiasıyla 50 öğrenciyi Dicle Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada müdahaleleri yapılan öğrenciler tedavi altına alındı. Dağıtılan peynirle toplatılırken, zehirlenme vakası ile ilgili soruşturma yürütülüp yürütülmediği merak konusu oldu.


Milli Eğitim Müdürü açıklama yapmadı


Zehirlenme olayı ile ilgili telefon ile görüşlerini almak istediğimiz Dicle Milli Eğitim Müdürü Abdulnasır Hova, kendisinin olayla ilgili açıklama yapamayacağını belirterek, resmi açıklama için Dicle Kaymakamlığını aranılmasını istedi.

HABERE YORUM KAT