1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencilere yerel yönetim dersi verdi
Öğrencilere yerel yönetim dersi verdi

Öğrencilere yerel yönetim dersi verdi

Diyarbakır Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Mehmetçik İlkokulu'nu ziyaret etti. Öğrencilerle bir araya gelen Kurbanoğlu, 4/B sınıfına girerek yerel yönetimler dersi verdi.

A+A-

Kurbanoğlu, belediyenin çalışma sistemi, belediye başkanının görevleri ve belediye birimlerinin görevleri hakkında bilgiler aktardı.

Öğrencilerin soru yağmuruna tutulan BDP'li Başkan Kurbanoğlu, belediyenin en önemli amacının halka hizmet olduğunu vurguladı. Bu tür etkinliklerin dersleri daha iyi anlama fırsatı oluşturduğunu ve öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkı sağladığını belirten Kurbanoğlu, Yenişehir'de yürütülen çalışmalar hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Yenişehir belediyesine ait fidanlık ve spor tesisindeki havuzun yaz aylarında hizmete gireceği müjdesini veren belediye başkanı Kurbanoğlu, öğrencileri havuza davet etti.

Mehmetçik İlköğretim Okulu 4/B sınıf öğretmeni Abdullah Atlı Batur, “Konularımız içerisinde bulunan yerel yönetimlerle ilgili başkanımızı okulumuza davet ettik. Öğrencilerimizi bilgilendirip aydınlattı. Zaten önemli olan yaşayarak öğrenmektir. Çocuklar için önemli bir hatıra ve bilim kaynağı olacaktır. Başkanımıza çocuklarımızın eğitimine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, öğrencilere belediyesinin çalışmalarını anlatan CD ve kitapçıktan oluşan hediyeler verdi. Çocuklar ders sonunda başkanla fotoğraf çektirdi.

HABERE YORUM KAT