1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencilere Türkçe-Kürtçe kitap
Öğrencilere Türkçe-Kürtçe kitap

Öğrencilere Türkçe-Kürtçe kitap

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediye Eşbaşkanları Mehmet Ali Aydın ve Fatma Arşimet, ilkokul öğrencilerine Türkçe-Kürtçe trafik kitabı dağıttı.

A+A-

Belediye Eşbaşkanları Aydın ve Arşimet'i, Hantepe Eğitim Şehitleri İlkokulu girişinde okul yönetimi ve öğrenciler karşıladı.

Belediye eşbaşkanları, Hantepe Egitim Şehitleri İlkokulu 4/C sınıfı öğrencilerine karneleri ile birlikte Türkçe ve Kürtçe 'Trafik kurallarını öğreniyorum' kitabı dağıttı. Aydın, çocukların toplumun geleceği olduğunu belirterek, çocuklara bugün karneleri ile beraber bu kitabı dağıttıklarını söyledi. Aydın, "Okul idaresine, Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teşekkür ediyorum. Bu organizasyonda kendilerinin de olumlu yaklaşımları bizi memnun etmiştir" dedi.

Arşimet ise, "Çocuklarımızın karnesine baktığımızda başarıları görüyoruz. Bizim de istediğimiz, umut ettiğimiz şey bu aslında. Biz çocuklarımıza yakışan bir hayat için çabalıyoruz. Çünkü bizim çocuklarımız geleceğimizse, biz de onlara temiz bir gelecek bırakalım. Trafik kurallarını çocuklarımız daha erken öğrenmeli. Kürtçe ve Türkçe yaptık çünkü ana dili, insanın en önemli hazinesidir. Ana dilimizin kaybolmaması için böyle bir şey düşündük" diye konuştu.


(BE-YRT-SY-SO-Y)

HABERE YORUM KAT