1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı
Öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı

Öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde Fatih Projesi kapsamında bin 827 öğrenci ile 212 öğretmene tablet bilgisayar dağıtıldı.

A+A-

Ergani Sermet Yalçın Anadolu Lisesi'nde, öğretmenlere ve 9. sınıf öğrencilerine Kaymakam Erdinç Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey tarafından tablet bilgisayar dağıtım töreni düzenlendi. Kaymakam Yılmaz, hükümetin hayata geçirdiği Fatih Projesi'nin eğitim sistemine çağ atlatacak bir proje olduğunu söyledi.

Kaymakam Yılmaz, "Ülkemizde eğitim ve öğretimin niteliğini arttırmak ve fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla başlatılan Fatih Projesi kapsamında ilçemizde öğretmenlerimize ve 9. sınıf öğrencilerimize dağıtılan tablet bilgisayarlar, eğitimde başarı düzeyi son derece yüksek olan ilçemizde başarılarımıza başarı katacaktır" dedi.

Bu uygulama ile kitap taşımaya son verileceğini anlatan Kaymakam Yılmaz, "Fatih Projesi, dünyanın gelişmiş ülkelerinin içinde olduğu bir projedir. Eğitimde hedeflerimizde ulaşmak için gençlerin iyi yetişmesi gerekiyor. Bizim zamanımızda bilgisayarlar yoktu. İmkansızlıklar içinde okuyarak bu seviyelere geldik. Çağımız bilişim, bilgisayar ve iletişim çağı. Bu yeni nesil inşallah daha iyi şartlarda ve bilgisayar ortamında eğitim alır. Bu anlamda öğrencilerimize bu imkanı sağlayan devletimize teşekkür ederiz. İlçemizde eğitim sisteminin arttırılması için çalışmalarımızı devam ettireceğiz" diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey ise, "Projenin amacı okullarımızda eğitim gören gençlerimizin eğitim alanında bilgisayar teknolojisiyle tanışarak, ders çalışmalarında çağın gereği olan, öğrenmeyi kolay yoldan daha çabuk bir şekilde sağlayan tablet bilgisayarlarla eğitim ve öğretime ivme kazandırmaktır" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğretmen ve öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.

(ET-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT