1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencilere Perşembe günü elifba dağıtılacak
Öğrencilere Perşembe günü elifba dağıtılacak

Öğrencilere Perşembe günü elifba dağıtılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Yaz Kur'an kurslarına katılacak öğrencilere özel olarak hazırlanan elifbalar Diyarbakır’da Perşembe günü dağıtılacak.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Yaz Kur'an Kurslarına katılan öğrencilere özel olarak hazırlanan kitaplar birçok yerde ücretsiz verilmeye başlandı.

Diyarbakır’daki öğrenci velileri, camilere giden çocuklarına Elifba cüzü dağıtılmadığını belirterek, her öğrencinin ayrı ayrı Elifba aldığını ve bunun soncunda ise eğitimde kargaşanın meydana geldiğini ileri sürdüler.


Diyarbakır İl Müftülüğü yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre, teknik sebeplerden dolayı elifbaların geciktiği, Elifba cüzlerinin önümüzdeki Perşembe günü tüm ilçelere dağıtılacağı belirtildi.


Yaz Kur’an Kurslarına katılacak öğrencilere, "Dinimizi Öğreniyoruz I-II-III" kitapları, Elifba cüzü ve yanında Diyanet'in çocuklara yönelik yayınları da yardımcı materyal olarak kullanılabilecek.


Hatırlanacağı üzere, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz tatili boyunca Kur’an, Siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği yaz Kur’an kursları 22 Haziran’da başlamıştı. Kurslar 22 Ağustos’ta sona erecek.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler