1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğrencilere k12 online eğitim ücretsiz
Öğrencilere k12 online eğitim ücretsiz

Öğrencilere k12 online eğitim ücretsiz

Milli Eğitim Bakanlığı, sağlık problemi nedeniyle okula devam edemeyen özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin K12 online eğitim platformlarından ücretsiz yararlanabilmeleri için Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ. İle iş birliği protokolü imzaladı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ. arasında yapılan iş birliği protokolü ile zorunlu öğrenim çağında olan ve sağlık problemi nedeniyle okula devam edemeyen özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler K12 online eğitim platformlarından ücretsiz yararlanacak. Bu kapsamda evde eğitim hizmeti alacak öğrencilerin yararlanacağı K12 online eğitim platformunda; Vitamin, LiseGo, Kayıp Sesler Ülkesi, TEDdy’s Ready, Buki Öğreniyor, TEDdy’s Having Fun eğitim programları bulunuyor.


Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin K12 online eğitim platformlarından ücretsiz olarak yararlanabilmeleri için www.vitaminegitim.com/ozelogrenci adresinden üyelik işlemlerini yapmaları gerekiyor. Öğrenciler üyelik işlemlerini tamamladıkları an bu hizmetten yararlanabilecek.


Protokol imza töreninde konuşan MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, “İmzalanacak bu protokol sayesinde Sebit bu öğrencilerimize zengin eğitim fırsatlarını içeren bir portal imkânı sunacak. Toplumsal sorumluluk projesi çerçevesinde bu önemli adımı atıyoruz” dedi.


Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti ise, “Bu çalışmada ders yazılımları, vitamin, okul öncesi, İngilizce ve diğer derslerin yazılımlarının yer alacağı zengin bir içerik sunulacak. Bu sayede evde eğitim hizmetinden yararlanan çocuklarımız sisteme giriş yaparak tüm konulara erişip, müfredat konularını takip edebilecekler” diye konuştu.


Ekim 2014 tarihi itibariyle 4 bin 517 öğrencinin evde eğitim hizmeti alması uygun görülürken Millî Eğitim Bakanlığı, 2007-2008 eğitim/öğretim yılından bu yana 19 bin 210 öğrenciye evde eğitim hizmeti verdi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler