1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencilerden YÖK' e sınırlı kontenjan tepkisi
Öğrencilerden YÖK' e sınırlı kontenjan tepkisi

Öğrencilerden YÖK' e sınırlı kontenjan tepkisi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde (DÜ) öğrenim gören bir grup İlahiyat Fakültesi öğrencisi, Yüksek Öğrenim Kurumu’nun (YÖK) bu yıl pedagojik formasyonu kontenjanını 15 bin olarak belirlemesine tepki gösterdi.

A+A-

DÜ İlahiyat Fakültesi’nde öğrenim gören bir grup öğrenci, YÖK’ün bu yıl 15 bin pedagojik formasyon kontenjanı belirlemesine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Fakülte önünde toplanan grup adına açıklama yapan öğrencilerinden Şeyhmus Sofioğlu, seçimden önce formasyon sorunu kalmayacak vaadini hatırlatmak istediklerini ifade ederek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bu konuda gerekli çabayı yapmasını istediklerini söyledi.

Sofioğlu,“Hazırlık süreciyle beraber 5 yıla çıkan üniversite eğitimi formasyonla beraber 6 yıla uzaması öğrenciler açısından büyük bir mağduriyettir. Geçen yıl 54 bin kontenjanı verilen formasyonun bu sene 15 bin sayısında verilmesi büyük bir haksızlıktır. Pedagojik formasyon isteyen tüm öğrencilerin hakkıdır. Buna sınır konulması veya az sayıda kontenjan verilmesi biz öğrencileri rahatsız etmektedir. En kısa zamanda bunun düzeltilmesini hükümetten talep ediyoruz” dedi.
Öğrenciler, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.


(BE-MP-AŞ-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler