1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Öğrencilerden uyarı geldi
Öğrencilerden uyarı geldi

Öğrencilerden uyarı geldi

Diyarbakır'da faaliyet gösteren Beden Eğitimine Hazırlık Kurslarından Dicle Üniversitesi Besyo'nun yeni sistemi Belli olmadan uyarılar gelmeye başlandı.

A+A-

BARAJ  PUANI 180 OLSUN

Diyarbakır'da faaliyet gösteren Beden Eğitimine Hazırlık Kurslarından İdeal Spor Okulu ve Gözde Spor Okulu Eğitmenleri; Dicle Üniversitesi Rektörü Jale Saraç ve Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Hüseyin Büyükbayram'a seslenen Ekin, değişen her sistemle birlikte öğrencilerin daha fazla mağdur edildiğini belirterek şunları söyledi;”

Besyo'ya girmek için her sene sistemi değiştiriyorlar. Her sene girişi daha da zorlaştırmak istiyorlar. Ortada öğrencilere yapılan bir haksızlık söz konusu YÖK'ün belirlediği 180 barajını Besyo için 230'a çekerek sınava girecek olan kişi sayısını düşürmeye çalışıyorlar.

BU HAKSIZLIĞA KİM DUR DİYECEK

Eğitmenler; Türkiye'nin bir çok üniversitesinde puanlar 180 barajı olurken bu yıl yine Diyarbakır Dicle üniversitesinde 230 olacağı söyleniyor bu bölgenin gençlerine büyük haksızlık oluyor bu haksızlığa kim dur diyecek, Umarız Dicle Üniversitesi Besyo bu hatasından bir an önce vazgeçer. Yoksa gençleri okumaktan çok sokaklara salmış olacaklar” dediler.

HABERE YORUM KAT