1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencilerden Rojava'ya destek
Öğrencilerden Rojava'ya destek

Öğrencilerden Rojava'ya destek

Dicle Üniversitesi öğrencileri Ofis Kafeler sokağında Rojava Devrimi'ne destek amacıyla basın açıklaması yaptı.

A+A-

Burada konuşan  BDP Diyarbakır il eşbaşkanı Zübeyde Zümrüt, 6 Mayıs'ta Bağlar 5 Nisan mahallesinde öğrencilerle eş zamanlı saat 14:00'da yürüyüş düzenleyeceklerini söyledi.

Dicle Üniversitesi öğrencileri Rojava Devrimi'ne destek amacıyla Ofis Kafeler sokağında, kısa süreli bir yürüyüşün ardından basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında Rojava'ya uygulanan ambargo ve Güney Hükümetinin kazdığı hendekler karşı eylemsellik geliştireceklerini belirterek, ayrıca Dicle Üniversitesinde yaşanan olayları ve polis baskını protesto ettiler.

Öğrenciler, “AKP ve KDP'nin ortak politikası sonucunda kazılan hendekler Rojava Devrimini boğmaya yöneliktir” diyerek, 6 Mayıs'ta bu durumu protesto etmek için Dicle Üniversitesinde yürüyüş yapacaklarını duyurdu.

BDP Diyarbakır il eşbaşkanı Zübeyde Zümrüt ise, öğrencilere yönelik polis baskısını hatırlatarak, “bundan sonra buna izin vermeyeceğiz. Dicle üniversitedi öğrencileri yanlız değildir” dedi.

Zümrüt ayrıca, 6 Mayıs'ta Bağlar 5 Nisan mahallesinde öğrencilerle eş zamanlı saat 14:00'da yürüyüş düzenleyeceklerini söyledi. Basın açıklamasının ardından öğrenciler sloganlar atarak olaysız bir şekilde dağıldı.​

HABERE YORUM KAT