1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencilerden öğrencilere destek
Öğrencilerden öğrencilere destek

Öğrencilerden öğrencilere destek

Vehbi Koç Vakfı'na bağlı Özel Koç Lisesi'nde öğrenim gören 12 öğrencinin yürüttüğü “Hayal Okulu Projesi” çerçevesinde, Diyarbakır'da maddi durumu kötü olan ailelerinin çocuklarından oluşan 35 öğrenci, 5 günlük yaz kampına alındı. Bahçeşehir Koleji'nde düz

A+A-

Vehbi Koç Vakfı'na bağlı Özel Koç Lisesi'nde eğitim ve öğretim gören 12 öğrenci tarafından yürütülen “Hayal Okulu Projesi” çerçevesinde, Diyarbakır'daki maddi durumu kötü olan ailelerin çocukları yaz kampına alındı. 35 yoksul öğrenciye 5 gün boyunca Bahçeşehir Koleji'nde dans, drama, müzik, resim ve spor dersleri verileceği belirtildi.

Proje koordinatörlerinden Özel Koç Lisesi son sınıf öğrencisi Melisa Keskin, İstanbul'da kendi okulunda birinci sınıftan itibaren yaz okullarına gittiğini belirterek, şunları söyledi:

'Bu yıl daha da büyüdük'

“Yaz okullarının öğrencilere pozitif katkı sunduğunu tanıklık ettim. Bunun üzerine arkadaşlarımızla 'neden biz de böyle bir etkinlik yapmıyoruz' diye düşündük. Sosyal sorumluluk projeleri ile ihtiyacı olan çocuklara katkı sunmak istedik. Bu çerçevede de Diyarbakır'a geldik. Geçen yıl 6 kişiydik. Bu yıl daha da büyüdük. Amacımız, çocuklara burada bir şeyler göstermek ve öğretmek. Yaz kampımızda, dans, drama, müzik ve resim dersimiz var. Çocuklara sanatı da öğretmek istedik. Aynı zamanda biz de bir şeyler öğreniyoruz. En azından arkadaşlarımız buranın kültürünü öğreniyorlar. Diyarbakır'ı gezdik. 5 gün kısa bir süre olmasına rağmen öğrencilerde değişimi fark edebiliyoruz. Özgüvenlerinin arttığını, becerilerinin geliştiğini gördük. Çok çabuk kavrıyorlar, çok güzel anlaşıyoruz.”

'Buradaki kültürü benimsemek istiyoruz'

Ertunga Sarısözen adlı öğrenci ise, projelerinin maddiyata ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Servis, yemek ve aynı zamanda çocukların yüzünü güldürmek ve onları sevindirmek amacıyla hediye vermeyi düşünüyoruz. Bunlar için sponsorlar bulduk. Öncelikle okulumuz çok büyük destek verdi. Şen Piliç, Nezih Kırtasiye ve Bahçeşehir Koleji projemize sponsor oldu. Bu tesisleri bize açıp kullanma imkânı verdikleri için Bahçeşehir Kolejine teşekkür ediyoruz. Amaç çocuklara elimizden geldiği kadar hayatın bir sosyal alanının olduğunu, müzik, resim, yabancı dil, drama ve tiyatrodan oluştuğunu göstermek ve bir haftada ne kadar yapabiliyorsak onları bu dallarda geliştirmektir. Aynı zamanda çocuklara kendi kültürümüzü göstermek, ekip olarak da buradaki kültürü tanıyıp benimsemek istiyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT