1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencilerden Kayapınar Belediyesi'ne ziyaret
Öğrencilerden Kayapınar Belediyesi'ne ziyaret

Öğrencilerden Kayapınar Belediyesi'ne ziyaret

Mevlana İlk Öğretim okulunda okuyan bir gurup öğrenci Kayapınar Belediyesi'ni ziyaret etti. Öğrencilerle bir araya gelen eş Belediye Başkanı M. Ali Aydın, çocuklar için yapacakları projeleri hakkında bilgi verdi.

A+A-

Kayapınar ilçe sınırları içinde bulunun Mevlana İlk Öğretim okulunda okuyan bir gurup öğrenci Kayapınar Belediyesi'ni ziyaret etti. 

Öğrencilerle bir araya gelen Eş Başkan M. Ali Aydın, çocuklara yönelik yapacakları projeleri hakkında çocuklara bilgi verdi.  Öğrencilerden birini başkanlık makamına oturtan Eş Belediye Başkanı M. Ali Aydın ilk olarak çocukların Kürtçe ve Türkçe sordukları sorulara cevap verdi.  

Çocuklara yönelik hizmetlerin belediyenin önceliği olacağını belirten Eş Belediye Başkanı M. Ali Aydın, “ Çocuklarımızın için mekân ve alanlar oluşturmak için büyük bir çaba içinde olacağız. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Öncelikle çocuklarımız için büyük bir oyun alanı, su sporlarının yapılacağı tesis projelerini yaşama geçireceğiz. Kültür merkezimizi, spor tesisimizi ve eğitim destek evlerimizi daha çok çocuğumuza hizmet etmesi için yeni düzenlemeler ve  planlamalar yapacağız. Biten yüzme havuzumuzu bu yaz açarak çocuklarımızın hizmetine sunacağız “ dedi. Diyarbakır'daki belediyelerin madde bağımlılığıyla mücadele konusunda ciddi çalışmaları olacağını belirten Aydın, bu konusun halkın desteğiyle sorun olmaktan çıkartılacağını belirti.

HABERE YORUM KAT