1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrencilerden Baydemir’e ziyaret
Öğrencilerden Baydemir’e ziyaret

Öğrencilerden Baydemir’e ziyaret

2008-2009 öğrenim yılı başlarken İlköğretim Haftası nedeniyle ilköğretim ve ana sınıfı öğrencileri Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret ederek, eğitime katkılarından ötürü teşekkür etti.

A+A-

Bu yıl 08-15 Eylül tarihleri arasında kutlanan İlköğretim Haftası nedeniyle çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret eden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yeşiltaş, Yenişehir İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Atabey ile öğrenciler Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret etti.

Ziyarete Bağlar, Kayapınar, Suriçi ve Yenişehir ilçelerinde bulunan Nükhet Coşkun Akyol, Namık Kemal, Yenişehir ve Cemil Özgür ilköğretim okullarındaki ana sınıfı ve ilköğretim öğrencileri katıldı. Yeşiltaş ve Atabey Baydemir’e eğitime yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Baydemir de geleceğimiz olan çocukların tek ihtiyacının eğitim olduğunu vurgulayarak “Kaynak alanlarının problemli olduğunu biliyorum. Zor ve zahmetli bir kentte yaşıyoruz. Ortak çabalarımızla birtakım şeyleri düzelteceğimize inanıyorum. Geleceğimizi kurtarmak anlamına gelen çocuklarımızın eğitimi için her kurum ve aktörün çabası çok önemlidir. Emeğinizi kutluyorum” dedi. Belediye olarak imkanlar ölçüsünde öğrencilere destek olduklarını söyleyen Baydemir, her yıl dezavantajlı çocuklara yönelik burs ve tatil imkanı sağladıklarını da sözlerine ekledi. Öğrencilerin kendisine getirmiş oldukları çiçekleri kabul eden Baydemir öğrencilere hediyeler verdi. Daha sonra Baydemir yetkililer ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.