1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrenciler YGS öncesi türbelere akın etti
Öğrenciler YGS öncesi türbelere akın etti

Öğrenciler YGS öncesi türbelere akın etti

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi birçok öğrenci ve veli, Hazreti Süleyman ve 27 Şehit Sahabe Türbesi'ne akın ederek dua etti.

A+A-

Yaklaşık 1 milyon 851 bin kişinin katılmasının beklendiği YGS öncesinde öğrenciler, Hazreti Süleyman Türbesi'ne gelerek dua etti. Şimdiye kadar ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirten öğrenciler, bundan sonrasında burada yatan Hz. Süleyman ve şehit sahabeler adına Allah'tan yardım dilediklerini söyledi. Çalışmanın öncelikli hedef olduğunu aktaran öğrenciler, "Gücümüzün yettiğince çalıştık. Bundan sonra işimizin yolunda gitmesi için Allah'tan yardım dileğinde bulunuyoruz. İnşallah sınava girecek olan herkes gönlündeki üniversiteyi ve bölümü kazanır" dedi.

Tek dileklerinin çocuklarının kazanması ve mutlu bir hayat sürmeleri olduğunu belirten veliler ise, çocuklarının mutluluklarının her şeyin üstünde olduğunu ve onların sınavlarını kazanıp mutlu olmaları için, türbede yatanların hatırına Allah'tan yardım dilediklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT