1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrenciler soğuk sınıflarda ders görüyor
Öğrenciler soğuk sınıflarda ders görüyor

Öğrenciler soğuk sınıflarda ders görüyor

Diyarbakır'da 850 öğrencinin okuduğu Pirinçlik İlköğretim Okulu'nda elektrik sıkıntısı yaşandığı için ısınma ve su sorunu yaşanıyor.

A+A-

Diyarbakır Kayapınar ilçesindeki Pirinçlik İlköğretim Okulu'nda trafonun yetersiz olması nedeniyle elektrik sorunu yaşanıyor. Elektrik kesintisi sebebiyle okulda ısınma ve su sıkıntısı yaşandığını söyleyen veliler, bu duruma tepki gösterdi.

Okulun bahçesinde toplanan bir grup veli, çocuklarının soğuk sınıflarda eğitim alması nedeniyle hastalandığını, velilerin birçoğunun da çocuklarını soğuk ve susuzluk nedeniyle okula göndermediğini söyledi. Durumun düzeltilmesini isteyen veliler, çocuklarının eğitiminin aksamasını istemediklerini belirtti.
     
Veliler ve okul yöneticilerinin tartışması üzerine araya Muhtar Mehmet Güler girdi. Güler, okul yöneticilerinin de sorunun giderilmesi için çabaladığını söyledi.
     
Mahallelerindeki elektrik trafosunun yetersiz olduğunu anlatan Güler, bu nedenle okulda elektrik ve buna bağlı susuzluk sorunu yaşandığını, kaloriferlerin de yanmadığını anlattı.
     
Sorunun çözümü için yetkililere başvurduklarını, ancak bir sonuç alamadıklarını dile getiren Güler, "Yetkililerden yardım bekliyoruz. Okulda soba, su, kalorifer yok. Çocuklar soğuktan okula gelemiyor. 850 mevcudu olan okula ancak 100 öğrenci gelebiliyor. Uzun süredir bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Böyle giderse hiçbir öğrenci okula gelemeyecek. Havanın çok soğuk olduğu bu günlerde sınıflarda durulamıyor" diye konuştu.
     
Güler, trafodaki sorun giderilinceye kadar okula jeneratör verilmesini istediklerini belirtti.
     
Okul yöneticileri de sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını, elektrik sıkıntısı nedeniyle kaloriferleri yakamadıklarını bildirdiler.
     
Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Hadi Ağırbaş da sorunun kendilerine anlatıldığını, DEDAŞ'ın trafoyu güçlendirme çalışması yapacağını ifade ederek, "Eğer tekrar sorun devam ederse okula jeneratör alacağız. Bu şekilde sorunu gidereceğiz" dedi.

HABERE YORUM KAT