1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrenciler san-tez konusunda bilgilendirildi
Öğrenciler san-tez konusunda bilgilendirildi

Öğrenciler san-tez konusunda bilgilendirildi

Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri San-Tez ve teknogirişim destekleri konusunda bilgilendirildi.

A+A-

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının SAN-TEZ ve Teknogirişim destekleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Mühendislik fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hayrettin Nahçıvan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Hayalioğlu ve STK temsilcilerinin yanı sıra lisans son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katıldı.

Bilgilendirme toplantısında ilk olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hayrettin Nahçıvan, bir konuşma yaptı. Nahçivan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının 2011 yılında yapılanarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adı altında hizmete devam ettiğini ve desteklerinde ciddi oranda iyileştirildiğini vurguladı.

Diyarbakır'da 400 civarında firmalarının olduğunu söyleyen Nahçivan, hazırlanan tez ve projelerle ile çalışmaların daha ileri seviyeye ilerleyeceğini söyledi ve DÜBTAM ile Teknokent merkezlerinin her türlü çalışma için donanımlı olduğunu aktardı.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Hayalioğlu ise yaptığı konuşmada yüzyılın teknoloji ve AR-GE çağı olduğunu belirterek, bilim ve teknoloji alanında atılımlar yapılmasının gerektiğini, öğrencilerin alacakları desteklerle kendi işlerini bile kurabileceklerini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Ahmet Can Yoldaş SAN-TEZ desteği konusunda, Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı Yunus Özmodanlı ise Teknogirişim Desteği konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

HABERE YORUM KAT