1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrenciler Kur'an'sız kalmasın
Öğrenciler Kur'an'sız kalmasın

Öğrenciler Kur'an'sız kalmasın

'Öğrenciler Kur'an'sız Kalmasın' projesine destek veren Diyarbakır Eğitim Bir Sen şubesine teşekkür belgesi ve Kur'an-ı Kerim verildi.

A+A-

Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği tarafından başlatılan 'Öğrenciler Kur'an'sız Kalmasın' projesine destek veren Diyarbakır Eğitim Bir Sen şubesine teşekkür belgesi ve Kur'an-ı Kerim verildi.

Kampanyadan dolayı Diyarbakır ve Değerlerini tebrik eden ve kampanyaya destek verdiklerini belirten Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim Bir Sen. "Herkesin evinde bir Kur'an olmalı, onu okumalı, öğrenmeli ve yaşamaları gerektiğini" söyleyen Diyarbakır Eğitim Bir Sen Şubesi Başkanı Yunus Memiş, Kur'an'a âşık olan halka Kur'an dağıtmaya destek vermeni sevincini yaşadıklarını belirtti.

Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği Başkanı Recep İdikut, "Hedefimiz, Doğu ve Güneydoğu'da öğrencilere 100 bin Kur'an-ı Kerim ulaştırmaktır. Öncelikle imam hatip okulları olmak üzere bütün okul öğrencilerine birer Kur'an-ı Kerim ulaştırmaktır. Amacımız Kur'an'la barışık olan bu topluma Kur'an'ı ulaştırmak. Öğrencilerimiz Kur'an'ı görünce mutlu oluyorlar, seviniyorlar" dedi.

Yapılan projeyle halkın teveccühünü kazandıklarını ifade eden Recep İdikut , son olarak, bu kampanyada kendilerine destek veren, katkı sunan Diyarbakır Eğitim Bir Sen Şubesi Başkanı Yunus Memiş ve Yönetimine teşekkürlerini sundu.

HABERE YORUM KAT