1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrenciler için okullara 140 bisiklet teslim edildi
Öğrenciler için okullara 140 bisiklet teslim edildi

Öğrenciler için okullara 140 bisiklet teslim edildi

Diyarbakır İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği Diyarbakır’daki çeşitli okullara 140 adet bisiklet dağıtıldı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 5. 6. ve 7. sınıflarda seçmeli spor dersi veren veya Bisiklet Modülü dersini uygulayan okullarda, öğrenciler tarafından kullanılmak üzere Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında; Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından alınan 140 adet bisiklet ve 140 adet kask, Bağlar Fatih Ortaokulu, Bağlar Çelebi Eser Ortaokulu, Yenişehir Hasanpaşa Ortaokulu ve Kayapınar Evliya Çelebi Ortaokuluna verilmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.


Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü ana binasında gerçekleştirilen bisiklet teslim törenine Vali Yardımcısı Taner Bircan, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü çalışanları katıldı.


Öte yandan, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Sağlık Bakanlığı tarafından fiziksel aktiviteyi teşvik amacıyla bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için bir proje hazırlanmış ve proje kapsamında çeşitli hedef gruplara bisiklet dağıtımı yoluyla, hareketli hayat tarzının benimsetilmesinin hedeflendiği belirtildi. Açıklamada ayrıca,  29.09.2010 tarih ve 27714 sayılı Resmi Gazetede Başbakanlık Genelgesi olarak yayımlanan ve yürürlüğe giren "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” 2014-2017 yıllarını içerecek şekilde güncellendi” bilgisine de verildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler