1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrenciler için iş ve kariyer stantları
Öğrenciler için iş ve kariyer stantları

Öğrenciler için iş ve kariyer stantları

Günümüzde iş ve meslek kavramlarının değer kazanmasıyla beraber öğrenci ve mezunların iş hayatına daha kolay adım atmalarını sağlamak amacıyla hizmet veren kurumların önemi ortaya çıkıyor.

A+A-

Bu faaliyetlerin merkezinde yer alan kurumların başında gelen Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu ile Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin iş birliğiyle öğrenci ve mezunlara yönelik iş fırsatları, staj faaliyetleri ve kariyer olanakları hakkında çalışmalar yapıldı.

Bu kapsamda tüm fakülte, meslek yüksekokulu ve yüksekokullarındaki öğrenci ve mezunlara Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu programlarının tanıtımı ve kariyer imkânları hakkında bilgi verildi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bu stantlarda Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumunda görevli olan İş ve Meslek Danışmanları ile Kariyer Merkezi çalışanları bilgilendirme faaliyetlerinde görev aldı.

Her hafta bir fakültemizde düzenlenen bu stantlarda “İş Kur Kayıtları”, “İş Başı Eğitim Programları”, “Meslek Edindirme Kursları” ve “Kariyer Danışmalığı” faaliyetleri anlatılmaktadır. İlahiyat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Mimarlık Fakültesinde düzenlenen stantlar ileriki haftalarda Fen Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksek Okullarında devam edecek.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler