1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrenciler için Cumhuriyet Eğitim gezileri
Öğrenciler için Cumhuriyet Eğitim gezileri

Öğrenciler için Cumhuriyet Eğitim gezileri

DİYARBAKIR- Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrenciler için Cumhuriyet Eğitim Gezileri düzenleniyor.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ortaokul ve liselerde öğrencilerin okulda aldıkları eğitime paralel olarak geziler düzenleniyor. Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas, Ankara, Afyonkarahisar, Kütahya ve Çanakkale illerine yapılan geziler ile öğrencilerin Çanakkale ve Milli Mücadele Destanı'nın önemini kavramaları ve milli şuurlarının güçlendirilmesinin amaçlandığı ifade edildi. Gezi projesi kapsamında liselerde öğrenim gören 40 kişilik öğrenci grubu öğretmenler gözetiminde Afyonkarahisar-Kütahya illerine doğru yola çıktı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünden hareket eden gezi kafilesi program kapsamında Ankara'da Anıtkabir, Etnografya Müzesi, Namazgahtepe, 1. ve 2. meclis binası, Polatlı Duatepe, Şuhut Atatürk Evi, Kocatepe ve Yüzbaşı Agah Şehitliği'ni gezecek. Afyonkarahisar - Kütahya illerine geçecek olan kafile bu illerde Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Şehitliği, Dumlupınar Müzesi ve İlk Hedef Anıtı, Aslıhanlar Şehitliği, Şehit Sancaktar Anıtı, Zafer Tepe töreni, Çalköy, Şekip Efendi Şehitliği, Yıldırım Kemal Şehitliği, Büyük Taarruz Şehitliği ve Afyonkarahisar Zafer Müzesi'ni gezecekler. Gezi kafilesi 09 Ekim 2013 Çarşamba günü geri dönecek.
 

(HÜ-YRT-Y)

 

HABERE YORUM KAT