1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrenciler Eflatunlu olmak için yarıştı
Öğrenciler Eflatunlu olmak için yarıştı

Öğrenciler Eflatunlu olmak için yarıştı

DİYARBAKIR - Diyarbakır genelinde Eflatun Okulları Bursluluk Sınavı yapıldı.

A+A-

Özel Eflatun Okulları tarafından geleneksel olarak düzenlenen 'Eflatun Koleji Bursluluk Sınavı'na Diyarbakırlı öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Eflatunlu olmak isteyen binlerce öğrenci günler öncesinden sınav için başvuruda bulundu. İlköğretim ve lise düzeyinde altı bini aşkın öğrencinin yarıştığı sınav üç seansta gerçekleştirildi. Başarılı öğrencilere Türkiye'nin önde gelen kolejlerinden birinde burslu okuma imkanı sunan bursluluk sınavına Diyarbakır ve ilçelerinden ve yakın illerden öğrenciler katıldı.

Eflatun Eğitim Köyü kampusunda gerçekleştirilen sınavda 4. sınıftan 11. sınıfa kadar öğrenciler kendi akranlarıyla yarıştı. Sınavın sonucuna göre kategorilerinde başarılı olan öğrenciler, Eflatun Okulları'nda burslu okuma şansı elde edecek. Öğrenciler içeride ter dökerken veliler de Eflatun Okulları'nın kampus alanını gezerek okulu yakından görme fırsatı yakaladı. Birçok veli, okulun fiziki alanını, uzay bilimleri merkezini, Diyarbekir evini, yüzme havuzlarını gezerek heyecan ve stres atarken, bazı veriler ise rehberlik servislerden eğitim modelleri hakkında bilgi aldı.

Eflatun Okulları Genel Müdürü Ahmet Aybak, Eflatun Okulları olarak, uluslararası eğitim arasında bir okul olmayı hedeflediklerini belirtti. Aybak, "Öğrencilerimiz Eflatunlu olmak için günler öncesinden sınav kayıtlarını yaptılar. Bize düşen görev ise ÖSYM mantığına uygun bir sınav yapmak ve hak eden öğrencilerimizi ödüllendirmektir. Bunun için sınav komisyonumuz, kırk beş gün önce sınav sorularını ve kitapçıklarını büyük bir gizlilik içinde hazırladı. Sınavda görev alacak öğretmen ve yardımcı personeli belirledi ve bugünkü heyecanı bize ve siz değerli velilerimize ve öğrencilerimize yaşattı. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi bildirirken Diyarbakır halkının gönlünde yer edinmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Geçen sene sınava kayıt yapan öğrenci sayımızı yüzde 48 arttırarak kendi güvenirliliğimizi halkımızın gönlünde tescilledik. Uluslararası eğitim arenasında bir okul olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Halkımızın bize olan güvenlerine layık olmaya çalışıyoruz. Siz değerli hemşerilerime teşekkürler ederken sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum. Ayrıca 24 Mart 2013 tarihinde YGS'ye girecek tüm öğrencilere başarılar diliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT