1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Öğrenciler BESYO'ya iddialı hazırlanıyor
Öğrenciler BESYO'ya iddialı hazırlanıyor

Öğrenciler BESYO'ya iddialı hazırlanıyor

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde düzenlenen Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na hazırlık kursları sayesinde üniversitelere iddialı hazırlanıyor.

A+A-

Çermik İlçesinde spor salonunda bir aydır devam eden ve 36 öğrencinin katıldığı hazırlık kurslarını Gökhan Yılmaz ve Musa Çelem yönetiyor.

Kursların büyük bir titizlik ve disiplinle devam ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri Çermik İlçe Spor Müdürü Gökhan Yılmaz özetle şöyle konuştu;

“Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölümlerinde yüksek öğrenime devam etmek isteyen öğrencileri, Üniversitelerin Özel Yetenek Spor Sınavlarına hazırlamak amaçlı kurulan bir kurstur. Özel Yetenek Sınavı: kişinin bedensel aktiviteler ve çeşitli spor branşlarında test edildiği; beceri, denge, koordinasyon, sürat, dayanıklılık vb. alanlarda çok yönlü aşamalardan oluşan bir sınav olduğu için, bu bölümde öğrenim görmek isteyen öğrencilerin düzenli bir bedensel çalışma yapmaları gerekir ve bu düzenli-disiplinli çalışma ortamını da elimizden geldiğince öğrencilerimize sunmak için çabalıyoruz.

Bizim için her öğrenci, başarılı olmaya aday kimsedir. Her öğrencimizle tek tek ilgileniyor, eksikliklerini belirtiyor nasıl başarılı olabilecekleri konusunda onları yönlendiriyoruz. Kursumuza katılan öğrencileri; kuvvet, dayanıklılık, sürat, koordinasyon ve branş testlerine tabi tutarak kendi yetenek ve becerilerine uygun üniversitenin özel yetenek sınavına hazırlıyoruz.

Bütün okulların sınav sistemleri ve sınav tarihleri farklıdır. Bunları önceden belirleyip öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda antrenmana tabi tutuyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile geçtiğimiz yıl yakaladığımız başarının da üzerine çıkarak çıtayı daha da yükseltmeyi hedefliyoruz.”

HABERE YORUM KAT