1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Öğrenci velileride atış yapıyorlar
Öğrenci velileride atış yapıyorlar

Öğrenci velileride atış yapıyorlar

Diyarbakır yaz spor okulları devam ediyor. Atıcılığa gelen öğrenci velileri de bu branşa ilgi göstermeye başladı.

A+A-

Diyarbakır’da yaz spor okullarına son yılların en büyük katılımı oldu. 10 bin civarında öğrencinin başvurduğu yaz spor okullarına ilgi artarak devam ediyor. Atıcılık branşına kayıt yaptıran öğrencileri velileri de bu branşa merak sardı.


Diyarbakır Gençlik Merkezi yanında bulunan atıcılık poligonuna gelen bir öğrenci velisi, eline aldığı silahla çalışmalara başladı. Hedefe nişan alan öğrenci velisi, atıcılığa ilgi duyduğunu belirtti.

Öğrenci velisi Ayşe Civaner,“Çocuğumu kursa götürüp getiriyorum. Onun çalışmalarını izlerken bende de ilgi uyanmaya başladı. Bende antrönörlerden izin alarak, çalışmalara katıldım. Çok mutluyum” dedi. Atıcılık antrönörü Abdurrahman Akgün ise, atış poligonunda her yaşta vatandaşa hizmet verdiklerini söyledi.Akgün, devletin tesislerinin halkın olduğunu ve talepte bulunan her vatandaşa atıcılık eğitimi vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Akgün, şöyle dedi: “Yaz spor okulları kapsamında atıcılık branşına kayıt yaptıran öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimiz haftanın belirli günlerinde çalışmaya geliyorlar. Bu öğrencilerimize bazı velilerde eşlik ediyor. Yapılan çalışmaları izleyen velilerimizden bazıları da atıcılığa merak sardı. Onlara da eğitim veriyoruz. İsteyenleri geri çevirmiyoruz.” Şeklinde konuştu

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler