1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öğrenci harçlığı destek kolilerine dönüştü
Öğrenci harçlığı destek kolilerine dönüştü

Öğrenci harçlığı destek kolilerine dönüştü

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Boğaziçi ve Marmara üniversitelerinde okuyan öğrenciler, harçlıklarıyla aldıkları 112 koli gıda ve kullanım malzemesini savaş mağduru Rojava ve Ezidi ailelere iletmek üzere Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne gönderdi.

A+A-
Bir süredir İstanbul'daki Bilgi Üniversitesi Bilgi Kültür Düşünce Topluluğu (BEKADT) ve Toplum Kuran Dergisi üyeleri, Boğaziçi ve Marmara üniversitelerinde okuyan öğrenciler kendi aralarında örgütlenerek savaş mağduru aileler için para topladı.
 
Dayanışma Masası'nda toplanan paralar ile çocuk kıyafeti, çocuk bezi, çocuk maması, iç çamaşırı, kadın pedi, temizlik malzemeleri, makarna gibi malzemeleri alan üniversiteliler, 112 koliden oluşan destek paketlerini kargo ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'ndaki Yardım Kabul Merkezi'ne gönderdi. Buradaki görevliler ve gönüllüler yardımları kayıt altına alarak Rojava ve Şengal'den gelen Ezidi ailelere ulaştırmak üzere depoya istifledi.
 
Yardım Kabul Merkezi'ndeki görevliler kabul ettikleri malzemeleri kayıt altına aldıktan sonra gönderen kişileri arayarak yardım malzemelerinin teslim alındığını bildiriyor.
 
Diyarbakır'da yaşayanlar Yardım Kabul Merkezi'ne gelerek gönüllü olarak çalışabiliyor. Diyarbakır dışından gıda, temizlik ve kişisel kullanım malzemeleri gönderecek olanların paketleri Türkiye'nin pek çok yerindeki Öz Diyarbakır Otobüs firmasına ulaştırıldığında firma ücretsiz olarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Kabul Merkezi'ne ulaştırıyor.
 
Destekler savaş mağdurlarına ulaştırılıyor
 
Öğrencilerin dışında da pek çok kişi Yardım Kabul Merkezi'ne malzeme gönderiyor. Bir yurttaş kendi el yapımı çeyiz valizini gönderdiği dikkat çekti. Yardımların bir kısmı IŞİD katliamından kaçıp Diyarbakır'a gelen Ezidi Ailelere, bir kısmı da kamyonlara yüklenerek Rojava'ya gönderiliyor.
 
Nasıl destek olabilirsiniz?
 
Para desteğinde bulunanlar ise Ziraat Bankası Diyarbakır Şubesi (91), Hesap No: 315 819 40 - 5011 ya da IBAN: TR 87 0001 0000 9131 5819 4050 11 numaralara yatırabilirler. Nasıl destek olunacağı ile ilgili olarak da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin 0 412 228 58 30 veya 0544 551 08 79 numaradan bilgi alabilir. 
 
 

HABERE YORUM KAT