1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Oğlunun serbest kalmasını istiyor
Oğlunun serbest kalmasını istiyor

Oğlunun serbest kalmasını istiyor

DİYARBAKIR- Yaklaşık 2,5 yıl önce KCK operasyonları çerçevesinde Ergani ilçesinde düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınıp ardından ağırlaştırılmış müebbet ve 36 yıl hapis istemi ile yargılanan Ferhat Çakmak'ın annesi Hamdiye Çakmak, Başbakan Erdoğan'

A+A-
Ergani'de 2012 yılında KCK operasyonu kapsamında yapılan ev baskınlarında gözaltına alınıp iki yıl aradan sonra ağırlaştırılmış müebbet ve 36 yıl hapis istemi ile yargılanan Ferhat Çakmak'ın annesi duruma tepki gösterdi.
 
Çözüm süreciyle birlikte her geçen gün umutlandıklarını belirten Hamdiye Çakmak, barış sürecinin kendilerine bir türlü gelmediğini söyledi. Kanunların başka çocuklar için kolay değiştiğini söyleyen Çakmak, "Ergenekon, Balyoz gibi davalardan ağırlaştırılmış müebbet alanlar için hemen tahliye çıktı. Çocuklarımız için ise ağırlaştırılmış müebbet ve 36 yıl verildi. Eğer barış istiyorsanız bu annelerin gözyaşlarını dindirin. Ergenekoncuları, Balyozcuları nasıl bıraktıysanız, biz çocuklarımızın da öyle bırakılmasını istiyoruz" dedi.
 
(ET-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT