1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Öfkeli kalabalık marketi sapıkla birlikte yakacaklardı
Öfkeli kalabalık marketi sapıkla birlikte yakacaklardı

Öfkeli kalabalık marketi sapıkla birlikte yakacaklardı

Diyarbakır'da pazar yerinde kadınları taciz eden sapık vatandaşlarca sonunda yakalandı .

A+A-

Öldüresiye dövülen sapık fırsatını bulup kaçtığı markete sığındı. Linç edilmek istenen sapığı polis kurtardı.

Diyarbakır'da kurulan sabit semt pazarında alışverişi yapan kadınları arkadan yaklaşarak elle taciz eden sapık, vatandaşlarca feci şekilde darp edildi. Linç edilmek istenen sapık, markete sığındı. 

 

Öfkeli kalabalık marketi sapık ile beraber yakmak talep etti , 155 Polis İmdat telefonunu arayarak yardım isteyen sapığı polis zırhı vasıta ile öfkeli milletin elinden zor kurtardı. Kadınları elle taciz etti, kalabalık öldüresiye dövdü Olay, evvelki gün Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Öğretmenler Caddesi üzerinde kurulan semt pazarında vuku buldu . Sabit semt pazarında alışveriş yapan kadınlara elde tacizde yer aldığı öğrenilen sapık, kadınların bağırıp onu deşifre etmesiyle vatandaşlarca sonunda yakalandı .

 

Taciz eden kadınları dinleyen kalabalık, yakaladığı sapığı öldüresiye dövdü. Bir anlık boşluktan yararlanıp öfkeli kalabalığın elinden kaçan sapık, yakınlardaki bir markete sığınarak market sahibinden yardım talep etti . Sapığı marketle beraber yakmak istediler Olayı anlamaya çalışan ve işyerinde olay istemeyen market sahibi insanları sakinleştirmek talep etti . Bu sırada sapık marketten 155 Polis İmdat telefonunu arayarak yardım talep etti . Kısa sürede zırhlı araçlar eşliğinde bölge polisler tarafından sarıldı. Öfkeli kalabalık ta sapığı içinde yer aldığı market ile beraber yakmak talep etti . Polisten müthiş taktik Güvenlik güçleri, bir yandan vatandaşları sakinleştirmeye çalışırken, bir yandan da sapığı milletin elinden kurtarma planı yaptı.

 

Vatandaşlara sapığın adalet önünde yargılanması gerekmekde olduğunu ifade eden polis, zırhı araçları marketin kapısına yanaştırdı. Bu sırada markete giren sivil polislerde sapığı kaptığı gibi zırhlı aracın içerisine koydu. Hemen kapıları kapatan polis, meslektaşlarının açtığı yolda, bölgeden sürat ile uzaklaştı. Vatandaşlar, sapığın bindirildiği polis zırhlı aracına da saldırırken, gözaltına alınan şahıs ifadesinin alınması için emniyete götürüldü. Hak ettiği müeyyide çarptırılsın Öfkeli kalabalık, bölgeden ayrılırken, sapığın hak ettiği cezaya çarptırılmasını talep etti .

 

Vatandaşlar, Diyarbakır'da böyle olayların yaşanmasına müsaade etmeyeceklerini ortaya koyarak , "Burası Diyarbakır ve burada böyle hareketlerde mevcut bulunan sapıkların hayata şansı yok. Artık onlar ayaklarını denk atsın. Tacizde bulunulan hepimizin annesi, eşi ya da kardeşidir ve biz bunu hiç bir zaman itiraf etmeyiz" diyerek sert tepki gösterdiler.

 

(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT